Olen niin kyllästynyt. Niin että mihinkö? No miehiin! En kaikkiin. Tunnen monia aivan mahtavia miehiä, kavereina useita. Mutta olen niin saanut tarpeekseni tällaisesta ihan sama-miestyypistä joka yleisimmin luulee haluavansa minut tai tarvitsevansa minua: epävarmuutta, päämäärättömyyttä, aikaansaamattomuutta, pinnallisuutta... En minä kaipaa mitään poikaa jota pitää patistella ja motivoida! Miksei itsevarma ja määrätietoinen, elämää ja ihmisiä arvostava oikea MIES voi löytää minua siinä mielessä? Voi helvetti.
epävarma miespoika
4
748
Vastaukset
- Lassi2
tässähän minä
- annika18..,.,
minulla on vähän sama ongelma! tuntuu kuin kaikki hyvät miehet olikin pelkkää kuvitelmaa,ei niitä varmaan edes ole! kaikki miehet on sikoja,ja se on totta,niiden puheisiin ei ole uskomista!
-petetty!- johtuu siitä
että et suostu antamaan anaalia. jos et anna rassata myös pakoputkeen, on selvää, että pitää löytää sellanen joka antaa.
"Miksei kukaan itsevarma mies ikinä löydä mua". Seuraava lause jo kertookin melko pitkälle omasta päämäärättömyydestäsi.Onko mitään helpompaa, kuin sälyttää vastuu sille toiselle osapuolelle, jos itsellä ei riitä kanttia etsiä unelmaansa. Toisekseen, jos sulla on taipumuksia aina tapailla samanlaisten kundien kanssa, ehkäpä sun kannattaisi tutkia omaa makuasi pikkasen tarkemmin :D Voi kuulostaa tylyltä tekstiltä, mutta saattaapa tässäkin olla oma pointtinsa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1328396Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur5017656SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2225719Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en974785Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1474664Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su1704517Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1104497Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p254375Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr144216Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03850