hei oululaiset saako oulusta mistään vaahtera ja punapyökinpätkiä? ei viitsis ostaa pitkiälankkuja askarteluun.
hei oululaiset !
6
1241
Vastaukset
- Rraikku
Ei täältä Oulusta minun tietääkseni saa mitään eksoottista kovin pieninä määrinä. Minä kysyisin kuitenkin Puukeskuksesta että saako tavaraa pienempiä määriä, kuin rekkakuorman :-) Hintaa varmaan tulee...
Kyllä verkkokauppa taitaisi olla todennäköisin vaihtoehto - joku muu varmaan muistaa sen Suomalaisen verkkokaupan nimen, josta saa tilata eksoottisiakin aineksia. Ja miksei voisi tilata Euroopasta?
Tai lähde käymään Etelässä ja ota saha mukaan? ;-)
Pitäisikohän pistää pieni välitysfirma pystyyn....? - JanneKi
Puusepillä on, jos on. Puukeskus myy ainoastaan pitkinä mielestäni? Kuutiohinta on silloin jotain 2000-4000 eur/m3.
Katso paikalliset puusepät keltaisilta sivuilta. - timpermanni........
Ouluhan on merenrantakaupunki ja varmaan siellä on veneveistämöjäkin. yleensä veneveistämöillä on hyvät puulajitelmat ja pieniä määriä saattavat myydä.
- Hard Wood
Viilukeskus Oy (Turku) lähettää vaikka Matkahuollon kautta eksoottistakin puutavaraa.
- huonekalufriikki
Hard Wood kirjoitti:
Viilukeskus Oy (Turku) lähettää vaikka Matkahuollon kautta eksoottistakin puutavaraa.
Viilukeskus on nyt nimeltään DLH FInland ja niillä on varastot Vantaalla ja Turussa jossa on kaikkea jalopuutuotteita. Kävin Turussa, pankkikortti käy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1892704Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061132- 94989
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait241826Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20820Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka288791Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies90785Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22718