EKP

korkoa jälleen torstaina ja kyyti on kylmää, kuten tällä hetkellä pörsseissäkin. Alamäki jatkuu ja vaikutukset alkavat näkyä muutaman kuukauden aikajänteellä.
3599
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat
  • Omistusasuja vs. tuhnu:
    100-0, muutenkin kuin asuntojen suhteen.

    3,995 05.03.2007

    Äänestä

siltä etteivät markkinat (ns.isot pojat) enään usko kauheisiin korkojen nousuihin, tänään 12kk euribor on laskenut jo lukemaan 3,995%, eli nyt korot ovat viimevuoden joulukuun loppupuolen tasossa.
Samoin jos katso eroa vuoden ja kahden vuoden pankkitalletusten korkojen välillä, niin huomaat että vuoden talletuksella on hieman isompi korko kuin kahdenvuoden talletuksella (siis korko/vuosi). Eli tämä ei voi johtua muusta kuin että, markkinat uskovat korkotason alkavan pikkuhiljaa laskemaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nostaa kirjoitti:

korkoa jälleen torstaina ja kyyti on kylmää, kuten tällä hetkellä pörsseissäkin. Alamäki jatkuu ja vaikutukset alkavat näkyä muutaman kuukauden aikajänteellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu