jollette ole ostaneet 1995-1997 ihan oikeasti asuntoa ja myyneet sitä 2006-2007 tehden tiliä kuten minä, jätätte nämä paskanjauhannat pois ja painatte töitä ikivelkanne korkojen maksuun, JOOKO!?
suorastaan naurattaa kun tänne kirjoittelee santtu,tanttu,kallopala ja muut peelot jotka eivät ole koskaan omistaneet avaimenperää enempää asuntoihin kuuluvaa omaisuutta.
ihme porukkaa täällä vaahtoaa mistä milloinkin.
t:tili 321.700€.
suorastaan naurattaa kun tänne kirjoittelee santtu,tanttu,kallopala ja muut peelot jotka eivät ole koskaan omistaneet avaimenperää enempää asuntoihin kuuluvaa omaisuutta.
ihme porukkaa täällä vaahtoaa mistä milloinkin.
t:tili 321.700€.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ostettu vuonna 1998.
Velaton vuonna 2012.
Myydään vuonna 2025.
Tuleva tili ilman vuokrissa säätyneitä euroja.
500.000€
Siirryn eläkkeelle 50v. ja muutan jonnekin lämpimään maahan tuhnuttelemaan loppuelämäksi.
Siis tuulari haaveileekin tuhnun huolettomasta elämästä!
niin. Tuhnun mielestä tili tehdään ostovaiheessa. Minulla ei ole aikomustakaan ostaa enää mitään kun tämän myyn sitten tuonnempana. Minä teen tilin myydessä. Joten älä edes vertaa minua tuhnuttelijoihin.
Piffi on nyt Meedium.
Myy pois vuonna 1998 ostettu (varmaan velatonkin, korko nääs) asuntosi ja saat suunnilleen kolmin-nelinkertaisen hinnan.
Jos nyt velaton, niin pikkiremontteja siihen ja maltat odotella vuoteen 2025 niin tilisi on oleva huomattavasti suurempi kuin tuo ennustamasi 500K€
myös minä valehtelen ja liioittelen, kuten sinäkin.
tv. tili 1.645.988,43 velaton 1500 m2 asunto
sinä valehtelit...minä jätin itselleni velattoman kaksion ja myin sijoitukset pois...tiedän vain yhden jolla suomessa 1500m2 talo ja hän ei valitettavasti ole myynyt eikä myy sillä minä sen perin....joskus.
tiliä. Tili nimittäin tehdään vasta ostovaiheessa. Tosin - taytyy myöntää - olet ajoittanut kauppasi erittäin fiksusti. Uskon että teet muhkean tilin syksyyn mennessä!
Heh, tuo viesti oli kyllä niin loistava esimerkki psykologisesta ilmiöstä nimeltä projektio, että ei voi kun hymyillä.
Arvaas mitä: en usko että sulla on noin paljon rahaa! Taidat olla ainoa ihminen maailmassa, joka uskoo.
minulla oli aikanaan KALA-KALLE merkkinen vene...muistatko sen?
Verojen, sotujen ja muiden tellien
jälkeen tililleni tupsahti n.2400 e.