kouluterveystarkastuksesta
Vastaukset 7
- Marjaana85
Täytin kyselykaavakkeen ("Onko ilmennyt allergioita? Oletko tuntenut itsesi masentuneeksi? Mitä harrastat?" jne). Sitten terkkari mittasi pituuden ja painon. Olin kasvanut senttimetrin ja painoa oli tullut lisää muutama kilo. Sitten mitattiin verenpainetta ja muistaakseni verensokeri. Myös kuuloni testattiin. En muista, tarkastettiinko näköäni, koska minulla on jo lasit. Terkkari keskusteli kanssani sen kyselykaavakkeen pohjalta.
Ei siellä muuta tapahtunut.- uskotaan joo
...oi MIKSI sinä kirjoitat tämän "seksinovellit" -osastolle?
- RonjaX
uskotaan joo kirjoitti:
...oi MIKSI sinä kirjoitat tämän "seksinovellit" -osastolle?
Että kirjoittaja halusi kuulla oikeista kokemuksista kouluterveydentarkastuksessa... :) Voihan joku olla niin pervo että sille riittää kuvitelma siitä mitä terveydentarkastuksessa oikeasti tehdään.
Tottakai jokainen olisi varmasti toivonut jonkinasteista vaatteiden vähentämistä tms. Ymmärrän kyllä. Mutta hyvään kysymykseen rehellinen vastaus on parempi kuin väritetty valhe... :) Minusta.
- Someone
tää on totta, meinaa olin 11, ku meil pidettiin luokkatarkastus. piti täyttää kaavakkeet, mut sen jälkeen piti mennä semmosille "paareille" makaan ja terkkari katto housuihin tytöille ja pojille. ei silleen paha, mut kyllä nolotti. ja terkkari oli nainen, joten pojille oli vielä pahempaa...
- plaa
Kyllä uskon, että mielummin pojat antavat naisen kosketella pallejaan kuin jonkun karvaisen miehen. Toki sekin voi olla inhottavaa, jos kyseessä on joku 55v "mamma" :P
- Enkeli
Oli täs tammikussa terkkari käynti,se meni suurinpiirtein näin:
Jouduin riisutuu ja terkkari (nainen) kokeili rinnat.Se seiso mun takana ja puristeli niitä.Sit kokeili lantion muodon ja uloimmat häpyhuulet se katso.Se on joka vuos sama juttu.
Mut hyi vittu,se oli joskus mun kamua alkanu sormettaa..YÄCK - *kokenut*
Mul oli just keväällä terveystarkastus ja siel otettii näkö, kuulo, pituus, paino, värinäkö, annettii jäykkis (Jäykkäkouristus- rokotus) ja puhuttii vähä kaikkee...!! HUOM!! Toi oli siis tytön tarkastus!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va3561438Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan79987Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.84905Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä61833Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt49728- 121705
Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka38692- 49658
- 50616
Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K10568- 29564
Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.95552- 45547
- 32531
Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺48525En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o33518Millaisen talvitakin haluaisit?
Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain84495- 41492
- 80470
- 48459