sellaista, et olen ostamassa tytölle, 1vee, välikausi pukua. joko haalaria, tai takkia ja housuja (henkseli). en meinaa ostaa mitään 100e pukua, koska neiti kasvaa nopeesti. haluaisin kuitenkin jonkun tosi nätin ja hyvän. eli mistä te olette löytänyt pukuja lapsillenne?? jopa henkka maukassa maksaa yht.70e takki ja housut. olen ajatellut et saisi maksaa n.50-60e.
Välikausi-haalareista...
Zimba-83
3554
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Löysin pojalle melkein uudenveroisen ja tosi kivan välikausihaalarin kirppikseltä hintaan 6€! Joten ei hinta päätä huimaa. Pitää vaan jaksaa jonkun aikaa etsiskellä, sillä kirppishaalarit ovat usein polvista melkein puhki kuluneita.
Jos käytetty ei käy, H&M myy nättejä ja edullisia ulkoilupukuja ja haalareita, en tosin tiedä onko kevätmallisto jo tullut.
just viime viikonloppuna sittarin mammuttimarkkinoilta hakemassa lotta&lassi- puvun, makso 50e. ja kumpparit vitosella :) myös tarjoustalossa oli ihan ok näköisiä pukuja, koot vaan oli aika hassuja, kymmenen sentin välein..
kiitoksia vastauksista. löysin jo prismasta kivan takki ja housu-yhdistelmän, 24e. oli aikasta edullinen...ja samoin ulkokengät n.23e.