Ixus 65 akun merkkivalo

Hei, näkyykö ixus 65 näytössä, kuinka paljon akkua on jäljellä? Silloin kun akku on melko tyhjä(saa vielä yhden kuvan), tulee merkki näkyviin, mutta saako sen myös muulloin, ettei tarvii miettiä milloin akku loppuu. Ei viitsisi
kanniskella toista akkua koko ajan mukana.
3292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

joudut kantamaan toista akkua katkeraan loppuun asti.

Äänestä

Miksi ostelette moisia leluja. Tehän olette täysin vailla kameraa.

Äänestä

Mikä ongelma on akun kantamisessa. Minulla on aina akku ja varakortti mukana. Joskus on varsinainen käyttöakku jäänyt laturiinkin.

Akku kannattaa ladata ennen tärkeää kuvaussessiota. Muutenkin kannattaa ladata usein, ei ole hyväksi Li-Ion akuille purkaa niitä tyhjäksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miina2 kirjoitti:

Hei, näkyykö ixus 65 näytössä, kuinka paljon akkua on jäljellä? Silloin kun akku on melko tyhjä(saa vielä yhden kuvan), tulee merkki näkyviin, mutta saako sen myös muulloin, ettei tarvii miettiä milloin akku loppuu. Ei viitsisi
kanniskella toista akkua koko ajan mukana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu