Sähköasentaja

Jos haluaa sähköäsentajaksi, minkälainen päättötoditusus pitää 9 olla? Haittaako jos 7 jälkeen ei ole ollu teknistä?
2540
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Khyl ithekki ny aattelen sähköasentajaks ni meiän koulun opinto ohjaaja sanoi että 17pistettä on alin määrä millä pääsee.. Ihtellä on ny seiskan paikkeilla keskiarvo ja pisteitä on 20, joten hyvät mahollisuudet päästä :)

Äänestä

Ei haittaa jos sinulle ei ole ollut 7 jälkeen teknistä eikä teknisen työn numero vaikutaa muutenkaan kun haet. Esim jos vaikka tekninen työsi olisi ollut 7 ja ka:si 7.2 niin pääset sinne paremmin kuin jokui kenen ka on 6.7 ja tekninen 9
Muutenkin kun haet töitä sillä ei olisi väliä vaikka teknisen numerosi olisi 6 koska sähköasentajien täytyy olla fiksuja ja näppäriä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


asgfgvh kirjoitti:

Jos haluaa sähköäsentajaksi, minkälainen päättötoditusus pitää 9 olla? Haittaako jos 7 jälkeen ei ole ollu teknistä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu