jäännyt koukkuun vaasan ruispaloihin,hk-maksamakkara ja jääkylmä maito ja onhan niitä paljon muitakin herkkupaloja:)Kuinkas te muut tämän iltasyömisenne hoitelette?Minä kun olen jatkuvasti jääkaapilla:)
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 20 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
tällä hetkellä?
liikapainoa joten voin huoletta herkutella:)
muxaa kirjottaa monta kertaa sama asia? Toisaalta onhan se hienoa että joku komppaa suakin =))))
ketään.
sinua kakkipääty, mitä sit luet/kirjoittelet tänne jos oot noin suppee...
sinä ketään....epäilen
mainostaminen kielletty.
poistuuko viesti.
Jos oikein kehtaisin, söisin varmaan joka ilta juustoa, olen aivan hulluna mozzarellaan, leipäjuustoon, sekä aurajuustoon. Aurajuustossa on tärkeää, että se on niin nuorta kun vaan voi olla, muuten se alkaa maistua ammoniakille..
Muuten ehkä käyn jotain leipää naukkaamassa..
juustoista blå castelloon ja mustaleima emmentaliin:)
vesi tuli kielelle. :P
se hyvää jotkut muro-tai siirappipiparit ja kylmä maito,,,nam:)
...maksamakkaran päällä rutkasti juustoa. :D Nyt ei ollu kyllä ruispaloja joten jatketaan näkkärilinjalla. Jatkuvasti on illalla asiaa jääkaapille, tänään erityisesti kun kävin äsken vähän hiihtämässä ja lipsuvat sukset parantaa ennestäänkin aika loistavaa ruokahalua. ;) Kyllä mulle illalla maistuu mikä vaan, ja jos ei aina ole niin hyvääkään niin kyllähän määrä korvaa laadun.
Sä et syö mitään muuta kuin turskaa!!!!! Ja hierot sitä vielä naamaaskin!!!!
jo nuo lapselliset viestisi!!!!!
sinne koppaas maate, jooko?
kun sä käsket....
buhahahahahahahahaha
miks noi pupunkorvat?
ei kait sitä turskaa ensin naamaan hierota ja sitten syödään? turska on ihan liian kallis kala pilattavaksi. häppee ny vähäse!
ja voissa paistettuna minäkin sen olen oppinut syömään:)
jonka tuoton luovutamme tälle surulliselle yksilölle jolle ei ole suotu omaa elämää. Käyttäköön rahat vaikka viron matkaan...menolippu riittänee
Rakastan vahvoja juustoja. Salosen ruisleipää ilman lisäaineita aitoon taikinajuureen tehty ja sen päälle appenzeller extra vahvaa juustoa. Voiko parempaa olla?? Sen kanssa viiliä tai kylmää laktoositonta maitojuomaa.
taikka näkkäri ja teetä menee illalla. kinkkua,juustoa ja kurkkua päällä. nuo ruispalat on myös hyviä paahdettuina, mums.
joskus paistan valkoisen leivän ja siihen suolakurkkua ja tomaattia paistettuna taikka mitä nyt löytyykin.
joskus keitettyä "kamamunaa" ja kaviaaria.
lämpöset leivät kuin myös kerrosleivät ja toastit:)
Elikkä aina ku tulee itelle kauheita himoja herkkuihin ni vetäsen ensin lasillisen vettä :D noukein vinkin joskus jostain terveysohjelmasta ja hyvin toimii. Ei tuu syötyä niin kovasti, mutta jos kauheesti nälättää ni teen teen joskus banaanista sellasta suttua (vauvojen ruokaa) jota laitan murojen päälle on muuten herkkua :D Ja sitten oon ihan koukussa Piltti Aurinkoiseen ja Persikkaan
vanhin voitehista,,,,mutta ne piltti ruuat ei oikein kolahda,suklaamurot maidon kera ihan ok:)
luin jostain että Cocopopsit on sitäpaitti aika terveellisiä ku niissä on paljon kalsiumia ja vain vähän rasvaa :D silti parhaita muroja on perinteiset riisimurot banskujugurtin tai mustikkakiisselin kanssa.....*hiippailee jääkapille*
ne vadelmahillon kanssakin hyviä ja entäs nämä vanukkaat varsinkin kinuskin makuinen:)
Tulee kauhiva nälkä ku kaikista herkuista puhutaan heh. Mun suosikki vanukas on Jeppe Jääkarhu sellanen vaniljavanukas, voi pojaat on hyvää. Harmi ettei oo jääkaapissa ...
niitä silloin ole kun pitäis:)Meidän koirakin on oppinut olemaan kioskin edessä hiljakseen kun emäntä käy ostamassa namia,,,,,