ps3:sen markkina osuudet supistuu ja kohta koko lafka menee konkkaan. Ps3:sen hinta ja huono tekniikka auheuttavat ongelmia.
http://www.konsolifin.net/uutinen.php?site=ps2&id=3293
http://www.konsolifin.net/uutinen.php?site=ps2&id=3293
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tuohan oltiin sitä mieltä, että PS3 voittaa kuitenkin kisan. xboxihan onkin jo käytännössä pelistä pois, vanha teknologia ei myy nyt kun parempaakin on saatavilla (microsoft puottanut myyntiennustettaan rajusti). Porukka ostaa joko wiitä, ps2:ta tai ps3:sta (jos haluaa uutta tekniikkaa). Saas nähä, tekeekö microsoft enään edes uutta konsolia, kun kaksi kertaa on tullut turpiin niin pahasti.
Larry Probst sanoi niin sehän pitääkin paikkaansa. Ainut mikä piti tossa paikkaansa on että ps3 ei tule pystymään ps2 parempaan. Muu oli hänen kummaa ennustustaan. Kaipa sen nyt tyhmempikin tietää että Floppi kolmonen ei tule xbox 360:llaa syrjäyttämään suppealla pelivalikoimallaan ja huonolla tekniikalla.
Microsoftikin taitaa tietää, että peli on menetetty ja xbox on hävinnyt. Ovatkin jo laskeneet nyt runsaasti myyntiennusteita, kun ps3 on tullut markkinoille. Jos et usko Larry Probstia, niin ehkä gatesia & kumppaneita kuitenkin...?
ja uskon siksi että xbox 360:lla voittaa. Etumatka on suuri ja aina xbox 360 on edellä ja kehitystä tapahtuu flopetsia nopeammin.
hahaha, elä naurata. Ps3 voittaa konsoli sodan ja ps3 ei mene todellakaan konkkaan. Ps3 tulee parhaita pelejä ..
Niin mistä sä voit nää kaikki tietää? Ookkos joku jeesus?
Mitä väliä mikä kone sen "voittaa" kun kaikille tulee aikalailla hyviä pelejä, Lopeta jo tuo sairaalloinen valittaminen ja päteminen jo ihan itsesi vuoksi ja mee vaikka pelaan jotain!