Korkea tasoinen hotelli??

Prahassa

Hei!!
Mikä Prahan hotelleista on korkea tasoisin ja parhaalla paikalla. Haaveilemme häämatkasta Prahaan ja luonnollisesti matkaisimme hyvään hotelliin. Olen kaikki 4 ja 5 tähden hotellit silmäillyt esim. ebookesin hotellihausta ja voin sanoa että valinnan vaikeus on valtava. Hotelli saisi olla keskeisellä paikalla ja mielellään niin että huoneen ikkunasta näkyisi myös maisemaa esim. jokimaisemaa tai kauniita rakennuksia. Huoneessa saisi olla hyvin tilaa ja kylppäri ammeella. Myös uima-allas ja saunat hotskussa olisivat eduksi. Yleensä matkaamme just halvimman mukaan mutta tälle matkalle voisimme vaikka panostaakin hieman. Onko sinulla kokemuksia 5 tähden hotelleista jota voisit suositella häämatkalaisille???

7

1340

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pari kesää

      sitten Hiltonissa, 142€/yö ja oltiin tosi tyytyväisiä, metro- ja ratikka-pysäkki melkein vieressä. Suosittelen...

    • maisemahuoneella

      Four Seasons Prague saattais olla etsimäsi hotelli. Sijaitsee keskikaupungilla jokirannassa, ja kun valitset huoneeksi "River Wiev Room" niin teillä on näkymä joelle, Mala stranaan, Kaarlen sillalle ja/linnaan.
      Yön hinta on ajankohdasta riippuen jotain 600-700 euroa. Meitä kerran ko. hotellissa hemmoteltiin, tosin saatiin vaan ihan tavalliset huoneet ilman maisemia.

    • Prahassa

      Heip!!
      Odotan vielä hyviä ehdotuksia. Matka ajankohta häämatkalle on heinäkuussa. Kaikki hotelli ehdotukset noteeraan kyllä. Inter Continental voisi olla yksi vaihtoehto ja Four season hotellia ehdotettiin jo täälläkin.
      Kiitokset jo etukäteen:)

      • praha...

        Paremmat maisemat löytyvät Four seasonista kuin Intercontinentalista. Mutta maisemahuone pitää erikseen tilata, ja tietenkin maksaa enemmän kuin tavallinen huone. Paljon huone saa per yö maksaa?


      • E.mppu

        Hotel Mandarin Oriental Praha vois olla aika mukava. Upea ja persoonallinen hotelli, loistava sijainti Mala stranassa, maisemahuoneet hintaluokkaa 700-1000 euroa/yö.


      • Heppuli35
        E.mppu kirjoitti:

        Hotel Mandarin Oriental Praha vois olla aika mukava. Upea ja persoonallinen hotelli, loistava sijainti Mala stranassa, maisemahuoneet hintaluokkaa 700-1000 euroa/yö.

        Tonnilla yöpyy heinkuussa viikon 5 tähden hotellissa. Kalliinpiakin öitä & hotelleja löytyy.

        Kantsii katella booking.com:sta
        Esim.
        http://www.booking.com/searchresults.html?sid=d5303cf6f735cb4139c0e60c2a00ffac;checkin_monthday=9;checkin_year_month=2007-7;checkout_monthday=16;checkout_year_month=2007-7;city=-553173;class_interval=1;do_availability_check=1;si=ai,co,ci,re;order=class

        http://www.booking.com/

        Jos paikan päällä ei ole ennen käynyt, niin google earthista on hyvä katsella missä paikkaa kylää hotsku sijaitsee. Sieltä pystyy mittaamaan myös eri paikkojen väliset etäisyydetkin näppärästi. Google Earthiin saa myös imaistua netistä semmoisen lisäjutun (1 pien file), jonka kun asentaa niin sitten näyttää kaikki kylän hotskut. Painaa vaan kuvasta ko. hotskua niin samalle sivulle lävähtää hotskun tiedot, paikkatilanne ja hinta. Varaus onnistuu myös samalta sivulta. On se helppoa.. :)

        Jos ei koneella ole vielä sitä google earthia ni tosta sen voi ihan Ilmasiks Laata..!
        http://earth.google.com/


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      531
      8945
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      161
      6160
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      374
      5220
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      66
      4749
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      99
      4361
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      4053
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      185
      3942
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      92
      1896
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      103
      1404
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      969
    Aihe