DVD-levyllä (alkuperäinen) on 8 elokuva (tv-sarjaa) ja nyt pitäisi jotenkin tehdä yhdestä DVD-levystä 8-yksitäistä elokuvaa (divx?)
PS: DVD levyllä on useampi VOB tiedosto, mutta ne eivät täsmää sarjaosien kanssa, se saattaa loppua kesken elokuvaa ja toinen alkaa keskeltä (en tiedä mitä järkeä siinä on).
Joten miten tämä onnistuu? Mahdollisimman helposti ja nopeasti.
Miten onnistuu?
3
278
Vastaukset
- Jortsu
"Joten miten tämä onnistuu? Mahdollisimman helposti ja nopeasti."
- Poista ensin MacTheRipperilla suojaukset elokuvasta.
- Nyt sinulla on suojaamaton VIDEO_TS kansio koneellasi.
- Valitse luotu VIDEO_TS kansio vaikka Handbrake-ohjelmalla.
- Handbrakella voit kääntää yksittäiset Titlet (tai Chapterit) Divx-muotoon.- on paras
Mikä kodekki/pakkaus on paras? Haluan, että laatu olisi mahdollisimman hyvä.
- Jortsu
on paras kirjoitti:
Mikä kodekki/pakkaus on paras? Haluan, että laatu olisi mahdollisimman hyvä.
H264 kodekki on paras laadultaan, mutta vaatii eniten prosessoritehoja. Jos H264 on liian raskas käyttöösi, niin Xvid on hyvä kompromissi joka toimii hitaammissakin koneissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 585070
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544572Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1224509Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2961717- 891381
- 791334
- 2281308
- 3061015
- 199940
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50840