Menin ostamaan uutta kännykkää DNA liikkeeseen, jonka myyjä alkoi ruinaamaan, että jos teen 1v. liittymäsopimuksen saan tarjouksena uuden Samsung 3G kännykän (arvo muka 400e.) 99e.
Nyt kaduttaakin ja mietin että teinkö jonkun typerän sopimuksen, jossa en voi esin myydä puhelintani ennenkuin olen pitänyt liittymää auki vuoden verran, vai mitä tässä tapahtui? Vai sainko todella puhelimen omakseni kokonaan vain halvemmalla ja ainut pakkoni on pitää liittymä auki sen 12kk ?? Auttakaa typerää!!
Oliko tämä kytky?
Typerys ja kaduttaa
2
1160
Vastaukset
- pppp_
Sait varmaankin liikkeestä sopimuksen mukaan jonka allekirjoitit. Siinähän se lukee mihin olet sitoutunut ja mihin et. Typerää on kysyä tuollaista asiaa täällä kun asiaa selviää yksinkertaisesti lukemalla sopimusehdot.
- ainoastaan
dna asiakas seuraavan 12kk ajan, et maksa puhelimesta enään mitään, ainoastaan normaalin puhelinlaskusi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2082485
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo401634Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1411286Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol2931086Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3141036Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe561012Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen22975- 55926
Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S19814Aina ku nään sun kuvan
Tekis mieli kirjoittaa viesti: Moi kulta, on ikävä❣️🤗 ihan noin vain, lyhyt ja ytimekäs 😁🤭58783