BACKDOOR.ANAKHA.DR

Onko mikään vaarallinen virus, kun multa tommonen löytyy? On nimittäin varmuuskopioimattomassa ohjelmassa (netistä), enkä haluis sitä mennä poistaankaan.. Virus on siis "Backdoor.Anakha.dr".
Symantecin sivulla ei oo just mitään tosta..
4348
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Poista kyseinen tiedosto koneeltasi.

Äänestä

ns. takaovi koneeseesi jolla kautta hakkeri pääsee koneellesi ilman että tarvitsisi murtautua siihen.

Äänestä
  • kiitos! Selvensi paljon. Sain sen viruksen pois jo!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


NiQo kirjoitti:

Onko mikään vaarallinen virus, kun multa tommonen löytyy? On nimittäin varmuuskopioimattomassa ohjelmassa (netistä), enkä haluis sitä mennä poistaankaan.. Virus on siis "Backdoor.Anakha.dr".
Symantecin sivulla ei oo just mitään tosta..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu