Olen menossa parin kuukauden päästä Helsinkiin ja tarvitsisin tietoa onko siellä kauppoja, jotka myyvät ulkomaisia neulonta- ja virkkuulankoja. Jos tiedät sellaisista liikkeistä, niin kertoisitko nimen ja mahdollisesti myös sijainnin. Jos tiedät myös nettikauppoja, jotka myyvät lankoja Suomeen, niin sekin tieto olisi tervetullutta. Kiitokset etukäteen!
Lankakauppoja Helsingissä?
3
522
Vastaukset
- ostoksilla
Menita on perinteinen ja isovalikoimainen lankakauppa Korkeavuorenkadulla.
Hakaniemen hallissa on Vihreä vyyhti
Hämeentiellä Käsityötalo Priima
Ulkomaisista lankakaupoista nämä ovat minulle tuttuja ja palvelu on pelannut hyvin:
hollantilainen http://www.wolhalla.nl maksu onnistuu eu-maksulla
saksalaiset
http://www.bastelundhobbykiste.de/index.html
http://www.mariannes-opalwolle.de/oscommerce-2.2ms2-051113/catalog/index.php- ihan must
Jos ajasta tekee tiukkaa,niin jätä,muut paikat väliin ja käy kuitenkin Menitassa ja varaa aikaa,siellä kuluu tunti ihan hups vaan kaikkea kivaa hypistellessä.Käydessäni siellä laitan parkkimittariin aina suosiolla rahaa vähintään tunniksi.
- Jaanelo
ihan must kirjoitti:
Jos ajasta tekee tiukkaa,niin jätä,muut paikat väliin ja käy kuitenkin Menitassa ja varaa aikaa,siellä kuluu tunti ihan hups vaan kaikkea kivaa hypistellessä.Käydessäni siellä laitan parkkimittariin aina suosiolla rahaa vähintään tunniksi.
Käykääpä Soukan Menita Outletissa.. ;o)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1472455
- 1761694
- 921578
- 691533
- 79914
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k6875- 68851
- 59825
- 61798
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes152745