Onnea koko joukkueelle ja kiitos mahtavasta kiekkohuumasta!
HOKKI ON MESTISMESTARI!
Hokkifani..
192493
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Onnea mestiksenmestaruudelle.
Mahtavat onnittelut Savonlinnasta Kajaanin Hokille aivan mahtava teko Mestiksen voitto. Tätä tämä sarja tarvitsee.
Torilla tavataan! Jippii!
Vaikken suuri jääkiekkofani olekaan, ONNEA kotikaupungin joukkueelle!!!!
se sujuu! ONNEA jässikät
Paljon onnea mestaruudesta!
Ihanaa..Ihanaa..Hokki teitte sen...
Hyvä että pieksitte Jokurit. Se vielä ois puuttunut jos Jokurit ois noussu liigan...oisivat olleet muutenkin persaukisen kaupunkimme kukkarolla ruinaamassa rahaa uuteen jäähalliin....
Kuka tänne muka muuttaa sillä perusteella että täällä muka on niin "hyvä" lätkäjoukkue. Varsinkaan jos veroprosentti on >20. Mielummin asuisin kaupungissa, jolle porukka olisi kateellinen alhaisesta veroprosentista, kuin tuollaisesta rahareijästä.
Sikäli harmi jos joukkueenne nousee liigaan, että yksi Jokurit rökittämään kykenevä joukkue on Mestiksessä vähemmän, ja siten riski sille, että Jokuritkin sinne joskus nousisi, kasvaa... :(
sen lupaan, että jos ja kun täytän 75 vuotta, niin ryhdyn Jokurifaniksi. Kun aika minusta sitten jättää, niin onpahan ko. joukkueella 1 fani vähemmän :)
onnittelut myös jyväskylästä
Hienoa Hokki! Uskomatonta peliä pelasitte, ja mahtavaa kun pienet pöllyttää isompiaan. Mikkelin voitto ei ollut niin hieno kuin se että murskasitte Vaasalaisten rantaruotsalaisten haaveet liigaan pääsystä, se oli ihan oikein niille.. :D
Terkut täältä jukurikaupungista..Niinhän siinä kävi,kuin ennustinkin,että hokki voittaa puhtaasti 3-0.
Jukurit ei säälitä yhtään.Tosi sielutonta virkamieskiekkoa.Ajatukset jo Kalpaa vastaan nähtävästi.Tuollaisella pelillä ei tosin liigan ovi avaudu.
Kivaa Kainuulle, hyvää Hokille. Toivottavasti rahaa riittää tuleville kausille. t.kiekkofani
Ps. Junnuille innostusta ja lisää potkua terveelliseen harrastukseen. Kiitoooosss...
Hemmetin hianosti hoidettu Hokki!!!
Lämpimät Onnitelut Helsingistä ja juhlikaa kunnolla!!!
nuo Hokin pojat kuulu tänään juhlivan oikein olan takaa tuolla Rehjassa. Alasti hangessa pyörimässä saunan päälle (ai kun olis ollu näkemässä), kaljakoreja vaikka muille jakaa, valmentajakaa ei ollu saanu sanaa suustaan, niin oli kieli turrana.
Ruuhella, ei Rehjassa.
Hokki kaitsu muu taustajoukko: hieno taistelu toi "paalupaikan".
Aivan huikeaa Hokki! Syvä kumarrus Hokille!
Vielä kun Kärpät voittaa SM-liigan niin kausi päättyy loistavasti.
Hokki söi jo jukurtit kolmeen otteeseen, Kalpan tarttee vaan hoitaa purkit roskiin.
mitään menetettävää parempi heille jos he häviäisivät eivät jää viimeiseksi ens kaudella. Kysymys onkin tuleeko sopuottelu? Siitä olisi hyvä antaa pieni siivu kalpallekkin ja hokki jäis nuolemaan näppejään.