Miten saisi kasvatettua rinta karvat? Ajelen viikoittain rintakarvat parta koneella, jotta ne kasvaisivat nopeammin, muttei ne kasvaa. Tiedättekö auttavatko hiusten kasvu lääkkeet? Voiko niitä käyttää rinta karvojen kasvattamiseen?
Rinta karvat
mies 13v
142868
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Tää oli hyvä! Pidin etenkin nimimerkistä.
voi poju olipa sulla nimimerrkki ja ihmeelliset toiveet ja halut.
Kyllä ne rintakarvat kerkii sulle kasvaa kunhan ootat n. 5-6 vuotta.
Turha ajella pois ja odottaa kasvun kiihtyvän.
Sorry , et masensin sut näin, mut luonnon kululle ei voi mitään!
vai niiku 13v haluu olla jo mies???
sun täytyy oottaa ei ne hetkessä kasva...
siks toisekseen jotkut likat tykkää et ei oo karvanen ku apina
Ei ne kasva ennen kuin opit että rintakarvat on yhdyssana ja minä tykkään nussia pilkkua
Sitäpaitsi ei niillä rintakarvoilla mitään tee.. ihan yliarvostettuja eikä monikaa tyttö tunnu niistä erityisemmin pitävän..paitsi jotkut machobodaajien perään kuolaajat
Se on myytti että karvat kasvaa nopeammin jos niitä sheivaa. Tulee vaa sellainen tunne kun olet ollut karvattomana. Tämä on tieteellisesti testattu fakta.
Se on myytti että karvat kasvaa nopeammin jos niitä sheivaa. Tulee vaa sellainen tunne kun olet ollut karvattomana. Tämä on tieteellisesti testattu fakta!
Höpö höpö, jos olisit nainen tietäisit sen.
ole, vaan karvojen ajelu silloin, kun karvat eivät vielä ole hormoonien avustuksella lähteneet kasvamaan, voi ihon rauhasia ärsyttää ajamalla karvat pois, jolloin kasvu nopeutuu rauhasten ärsyyntyessä.
Hiusten kasvussahan kaikki tietävät, että ne kasvavat nopeammin, kun niitä leikkaa, sillä silloin kuivuneet osat latvoista lähtevät pois ja näin hiukset saavat paremmin ravintoa.
P.S. En tiedä täysin varmasti, mistä puhun.
Miten ihmeessä hiukset saa ravintoa latvoista. Ehkä latvat lähtee mäkkäriin? Ravinto tulee päänahan kautta. Latvojen leikkaaminen ei voi vaikuttaa hiusten kasvuun.
Juttu on niin että karvat VAIKUTTAA kasvavan enemmän, mutta tämä on harha. Se on testattu tieteellisesti.
Kaikki oudot uskomukset: Tukka ponnarilla, hiusten leikkuu, oudot luonnon tuotteet on moneen kertaan todistettu täydeksi humpuukiksi.
Tukka kasvaa sen 10-15 vuodessa, teet mitä tahansa.
Ja sama pätee kaikkiin karvoihin, ei leikkaaminen nopeuta kasvua..lyhyemmissä karvoissa sen kasvunopeuden vaan näkee ihan eritavalla ku pitkissä
....rintakarvat on yhdyssana.
jannu haluu rintakarvat... mul ei mitää nii hirveet kiirettä.. tykkää ne tytöt susta ilmanki.. ainaki mulla on ihailijoita vaikkei mul kasva ku amis viikkset mitkä ajelen pois viikottain.. riittää ku on sellanen pien kumpu maha ja "sytytyslanka" ja jotku tytöt lankee sun jalkoihi samantien... kesäl se tuottaa tulosta ainaki rannal... en tarkota tietenkää kaikkia tyttöjä mut ainaki tehoo meillä päin..
sä oot säälittävä...ootko ajatellu et tos iäs ei ehkä ees viel kasva.. mut toi on oikeesti..huhhuh. Koskaan en oo varmaa säälittävämpää jätkää nähny..