pc-pelin jakaminen 2 levylle....

eli minulla on pc-peli joka pitäisi jakaa kahteen osaan jotta voisin varmuuskopioida sen dvd-r levylle..
pelin koko on yli 5 Gt eli se ei mahdu noin vain r-levylle..
siis kyseinen peli on niin naarmuinen jo että en usko sen toimivan kauaakaan, nytkin kun asensin oli siinä ja siinä.
3152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos se peli on kerran Dual Layer -DVD, niin miksi et kopioisi sitä DL-levylle? Aika harvassa ovat ne DVD-asemat, jotka eivät DL:n polttamista tue.

Äänestä

jollain netistä löytyvällä ripperillä dvddecrypter, imgburn etc etc

Sitten sinulla onkin peli.iso tai peli.img tiedosto, jonka voit aina halutessasi mountata vaikka daemontoolsilla ja asentaa siitä.

Jos peli.img pitää vielä pistää niille kahdelle dvd:lle, niin pakkaa ja jaa se kahdeksi .rar paketiksi ja polta levyille. Winrar osaa paketoinnin.

jos kyseessä on kopiosuojattu peli, niin noi ripperit ei välttämättä osaa tehdä siitä imagea. Samaten asennus saattaa vaatia alkuperäisen levyn dvd-asemaan tai viimeistään pelin käynnistys vaatii sen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kundi12345 kirjoitti:

eli minulla on pc-peli joka pitäisi jakaa kahteen osaan jotta voisin varmuuskopioida sen dvd-r levylle..
pelin koko on yli 5 Gt eli se ei mahdu noin vain r-levylle..
siis kyseinen peli on niin naarmuinen jo että en usko sen toimivan kauaakaan, nytkin kun asensin oli siinä ja siinä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu