ei turhempaa äijää vois olla kun tää p.... rei... näkönen takkutukka.
kiemunki
vois....
71334
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
tämä pyrkyri ilmoittaa olevansa urheiluväen ehdokas.Ei siitä tule urheilun edustaja ,jos joskus on koskenut jalkapalloon.Antakaa äänenne vaikka Sirkiän Paavolle.
ei kannata tätä tyyppiä äänestää koska ei tiedä aidosti mistään mitään!!!
yrittää vaan päästä kunnon palkoille kun toi toimittajan työ kaupunkiuutisissa ei oikein lyö leiville:)
Kerrohan Iisakki kun luet näitä
kumminkin niin miksi sua kannattais äänestää???
mitä mieltä perustulosta?
mitä tekisit sitten urheilun hyväksi?
entäs yh:t??
opintotuki?
vai palkkarajan nosto?
saat minun äänen jos lupaat että lähdet ajamaan kansanedustajien palkkoja alas 200e ja laitatte ne rahat lastensairaalan hyväksi!!!
400x200=80,000e tuolla rahalla saa aika hyviä laitteita sinne
höpötys!
Enpä tiedä, tiedänko paljon, mutta sen verran, että vastaukset noihin taitavat löytyä kotisivuiltani. Katso sieltä osio "mielipidesarjatulta", jos tosiaan kiinnostaa.
Kansanedustajat eivät enää nykyään itse päätä palkoistaan, vaan sitä varten on perustettu erillinen palkkiotoimikunta. Eli kirjoita Jaakko Iloniemelle, minä en häneen pysty vaikuttamaan. Sano terveisiä, että mun puolesta saa leikata pari hunttia ja lahjoittaa ihan kelle lystää.
tule nauttimaan niistä tuloista.
viduttaako olla kaljupäinen hämisläinen.....RUAHAHAHAAA..
MENE TÖIHIN.....RUAHAHAHAA