Onko järkeä laittaa bilteman säädettävä trimmisarja 7x2.3 meriläiseen, paatissa on tasaperä joten asentaminen onnistuisi kyllä. Riittääköhän niin pienet 25cmx40 cm läpyskät korjaamaan kulkuasenota ja estämään perän kaivautumista, niin ja vähentämään rullausta. Sijoitus olisi jotain yli 400 e ja vaivat.
trimmitasotkoMERILÄISEEN
4
647
Vastaukset
- Tarpeettomana
on yleensä aina apua ja varsinkin tuohon kun haluat estää perän kaivautumista.
Minulta voit ostaa edullisesti käyttämättömät Laukamon trimmitasot 200mm x 300mm, ne on haponkestävää 2,5mm terästä saranoineen ja kiinnitysosineen,(ilman sylintereitä).
Kirjoittele yhteystietoinesi postiini:
[email protected] - tasaperäinen
olla meriläismallinen?
- Kalle
Kyllä meriläinen on aina suippo molemmista päistä.
Tällä palstalla nähtävästi pitää olla todella tarkka siitä mitä kirjoittelee.Se pikkasen harmittaa, kun jos menee vähän käsitteet väärin niin heti joku rankasee.Suoraan sanoen ihmiset ovat VITTUMAISII.Tein itse Irenda nimiseen matkaveneeseeni, joka on perästä sekä keulasta suippo,rosterista trimmin peräsimeen.Ehkä veneen ahteri hieman vähemmän vajosi,mutta solmut ei juurikaan lisääntyneet.Se oli hyvä että peräaalto huomattavasti väheni,ettei tarvitse keikutta muita. Jos trimmit ovat liian suuret, niin kovassa peräaallokossa vene voi olla jopa vaarallinen, koska ahteri ehkä ei kerkeä nousemaan riittävän nopeasti ylös.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv604184Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan14011- 433602
- 183230
Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv343188Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h403021No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452980- 442620
- 422385
- 452149