kuinka moni ostaa ps3? ite ostan mutta vasta puolen vuoden jälkeen kun alkaa kunnon pelejä tulee
caluppi
-kalu-
23725
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Eka pitää tulla GTA myyntiin tai jotain vastaavaa mullistavaa. Veikkaan, että hankinta menee marraskuun loppupuolelle 2007. Siihen asti koitan selvitä pelailuista playstation kakkosella.
Hintakin PS3:lla saa tulla alas, nykyhinnalla en osta. Maksan maksimissaan 450 euroa tuosta laitteesta.
Kukaan kaveripiiristäni ei ole ostanut minkäänlaista konsolia vuosiin. Kaikilla on playstation kakkonen ja hankitaan kaikki playstation kolmosetkin aikanaan. Kaikilla on myös mielessä GTA:n myyntiintulo. Itse olen venannut lähes 2 vuotta seuraavan GTA:n ilmestymistä.
tarpeeeksi hyviä pelejä jo nyt, ei mun osto siitä kiinni ole. Kiirettä ei ole koska pelailen puuseellä ja ps 2. Ehkä ensi syksyllä...
syyt ovat selkeät. Soni ei viivästyksistä ja suunnittelupöydän ääressä vietetyistä lukuisista tunneista huolimatta ole saanut konettaan edes sellaiseen kuntoon että siitä voisi maksaa tollaisia summia.
Lisäksi pelitarjonta on aika heikohkoa tasapaksua massaa, Joista ei paljoa pelinautintoa irtoa.
Microsoft on saanut kaiken lupaamansa kuntoon ja olen erittäin tyytyväinen lopputulokseen. Tänäänkin ilmestyy paljon hyvää teräväpiirto pelattavaa, Mutta ps3:selle ei mitää sillä eihän se ole vielläkään kaupoissa. Miksiköhän?? Sonin lukuisten mokailuiden takia tietenkin.
Mutta nyt muuttuu aika sillä soni joutuu painamaan hätä katkaisijaa ja tuomaan keskeneräisen floppinsa tännekin muutaman hassun röpöläis pelin kera jo vihdoin ja viimein.
Eipä käy kateeksi teitä soni faneja kun saatte katsella sonin lupaamaa fotorealistista grafikkaa ja upeaa 1080(p) Teräväpiirto kuvaa, Joskin siitä ei ole tietoakaan, Sillä se teräväpiirto kuva on 480(p) siinä sonin lupaama 1080(p) reso ja fotorealistinen HD grafiikka on lähemmäksi vanhan ps2:sen tasoa, Joten nauttikaa sonista ja sonin valheista sillä flopin julkaisu lähenee uhkaavasti.
ostas netanttilasta osa maksulla 66ekee kuussa tai sit jos ajattelee niin onko se nyt niin pakko saada heti...kun sen saa puolen vuoden päästä satasen halvemalla ja niitä kunnon pelejä alkaa tulemaan sit vasta...ja onhan mulla pc ja pleke 2....no pitää viel miettii..onko pleke 2 muuten tulos enää hyvii pelei muutaku god of war 2
Jos itekin olisin ostanut boxin, odottelisin ehkä vuoden, parin hintojen alenememista ennen vaihtamista parempaan teknologiaan. Ei se boxi kuitenkaan niin paljon ole jäljessä pleikkaria, etteikö sillä pärjäisi.
Ite olen kuitenkin malttanut oootella pleikkaria, joten ei ole nyt mitään syytä ostaa boxia kun parempaakin on saatavilla. Tämä on muidenkin mielipide, sillä ms ennustaa boxin myyvän vain 1.7 miljoonaa kappaletta kuluvan puolivuotiskauden aikana, nyt kun pleikkari3 on tullut/tulee myyntiin kaikkialla.
tulet tänne itkemään xboxis huonoutta. Etkö sä nuija tajua että nuo jutut kumpuaa kateudesta.
Olet koko äijä yks röpöpeli.
Viime vuonna oli että odottakaanhan ensi vuoteen kun Motorstorm ja F1CE tulevat... SITTEN näette mihin PS3 pystyy. No nyt ne ovat täällä ja kumpikaan peli ei suuremmin vakuuttanut.
Nyt sitten Mopostormin ja F1:n hehkutus on lopetettu lyhyeen lisähäpeän välttämiseksi, nyt kuluttajien mielenkiinto yritetään äkkiä saada siirrettyä johonkin muuhun... kuten joskus vuoden päästä ilmestyviin PS3-"huippu"peleihin ja chattiohjelmiin.
Tätä se on Sonyn next-gen -maailmassa; suuret lupaukset eivät milloinkaan toteudu, suuria odotuksia ei lunasteta. Sen sijaan Sonyn toosaan heikkona hetkenään sortuneet saavat vuodesta toiseen jatkaa seuraavan vuoden odottamista.
kyrsii se Kura Takki. Mies huijaa ja huijaa minkä kerkiää.
Noh soni poijjaat odottelee mielellään jumalansa saapumista.
Mites se mies voi sua kyrsiä, eihän se sun xboxis toimivuuteen mitenkään vaikuta? Taitaa vaan harmittaa, kun japanin pojat on tehnyt niin paljon paremman konsolin...
mutta yritä hankkia pari kaveria, ehkä heistä joku ostaa pleikkarin ja pääset pelaamaan sitä jos kauniisti pyydät...
"kun japanin pojat on tehnyt niin paljon paremman konsolin"
Tämä ei ole mikään vitsipalsta!
MAAILMAN TEOLLISTUNEIN MAA!!!!!!!!!!!!!!!!
PS3 on Japsilan teollistumisesta huolimatta epäonnistunut romu ja surkea floppi ja Sony modernin pelibisneksen perässähiihtäjä.
plus pari peliä: motostorm ja resistance fall of men. plus lisäohjain.
aijankohta ei ole selvä
100% varmuudella hankin mutta ajankohta ei ole selvä..varmaan niinkun joku muukin sanoi että puolen vuoden päästä
Saisi olla aikamoinen epätoivo ja hätä että haaskaisin 700-800 euron summan PS3-floppiin, joka ei vuonna 2007 ei pärjää pelikäytössä jo vuonna 2005 myyntiin ehtineelle Xbox360:lle.
Mutta katsotaan sitten uudemman kerran jos PS3:lle joskus ilmestyy edes yksi sellainen ostamisen arvoinen peli jota ei X360:lle saa, vaikka rohkenenkin epäillä että sitä koskaan tapahtuisi.
mielipiteesi on jo tiedossamme. Miten muuten menee =)
fyffeä tarpeeksi. Mulla on jo 360 ja kohta myös ps3. Häpeän sinua näin xbox360 käyttäjien puolesta.
" ei pärjää pelikäytössä jo vuonna 2005 myyntiin ehtineelle Xbox360:lle. "
Mihin ihmeeseen tuon perustat? Laita faktaa jos kerran arvostelet! Uskon että tehot on aika samalla tasolla kokonaisuutena, ainakin alussa.
häpeä sinä vain omaa pohjatonta tyhmyyttäsi
pitäs saada ennen syksyä kun GTAIV tulee myyntiin. Tai sitten boxi. Kunhan saa GTA:ta pelata julkasupäivänä.
jännä ku tein callupin kuka meinaa ostaa ps3 niin 95% pelkkää paskan jauhantaa..
ei se ole mitään turhaa sitä jauhantaa, Vaan tottahan se on. Soni on epäonnistunut koneensa kanssa.
576i/576p, 720p, 1080i ,1080p -resoluutioita, taas käyny pettyneet X0-fanit levittelemässä "totuuksia".