Siinä paha missä mainitaan

Ryhmä "erilainen" on jälleen palannut palstalle :)

Joko kävi aika pitkäksi omissa ympyröissä?

Miten aina jaksattekin vetää samaa "repertuuria", johan tuo nyt näkyy läpi jokaiselle täällä enemmän juttuja seuraavalle.

Kyllä transsukupuolisuus on melkoine kirous kantajalleen. Otan osaa.
1390
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Pohjolan emäntä on vanha ilkeä nainen. Hänen ulkonäköään kuvataan rumaksi, kuvauksia ovat esimerkiksi musta, harvahammas ja homekorva.

Pohjolan emäntä itse synnyttänyt monia niistä sairauksista, vaivoista ja ongelmista, jotka tulevat Pohjolasta ihmisten harmiksi. Näissä runoissa hänen nimensä on esimerkiksi Louheatar, Lovehetar tai Louhiatar, ja hänet on usein portoksi mainittu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


louhen akka kirjoitti:

Ryhmä "erilainen" on jälleen palannut palstalle :)

Joko kävi aika pitkäksi omissa ympyröissä?

Miten aina jaksattekin vetää samaa "repertuuria", johan tuo nyt näkyy läpi jokaiselle täällä enemmän juttuja seuraavalle.

Kyllä transsukupuolisuus on melkoine kirous kantajalleen. Otan osaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu