Undulaattini kotisivut

ROUSKUULIIII

3

249

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vähän asiaa :)

      Hienot sivut ja ihanat kuvat! Kannattaa muuten esim. Paintilla laittaa kuviin jokin merkki, vaikka oma nimesi tai sivujen osoite, joka estää kopioimista edes vähän.
      Tausta oli kaunis.

      Huomasin kuvista, että häkissä on aika paljon varusteita. Jos Sinulla on 4 undua ja yksi häkki, niin ehkäpä muutaman lelun voisi ottaa häkistä pois :). Myös edes yksi terveysorsi ja puuorsi olisi unduille erinomaista. Pääseväthän undut päivittäin lentämään?
      Mutta kuitenkin, tarkoitukseni ei ole loukata millään tavalla ;)

      Terkkuja unduillesi meidän siivekkäiltä!

      • ROUSKUUUUUfhsr

        Vooii kuule meidän undut syö omenaa ja lentelee joka päivä aamusta iltaan ja syövät terveellisesti, juu olen minäkin meittinyt sitä, että turhat tavarat pois ja niin minä kyllä taidan tehdäkkin


      • Undulatus
        ROUSKUUUUUfhsr kirjoitti:

        Vooii kuule meidän undut syö omenaa ja lentelee joka päivä aamusta iltaan ja syövät terveellisesti, juu olen minäkin meittinyt sitä, että turhat tavarat pois ja niin minä kyllä taidan tehdäkkin

        Ihania ovat kaikki lintusesi. :)
        Kyllä pienempikin häkki käy asuinpaikaksi, jos linnut saavat päivät lennellä vapaana. Meilläkin häkit toimivat vain ruokailupaikkoina ja yöt nukutaan häkissä. Häkit ovat kyllä molemmat toista metriä leveät ja korkeat, mutta silti nuo näyttävät nauttivan vapaudesta lopussakin huoneessa... Eihän noita raaski häkkiin sulkea.
        Huoneessakin on lintupuut ja muut rakennelmat sirkuttajia varten, niin muu sisustuskin saa joten kuten säilyä ehjänä. ;)
        Vielä jos jotakin sanon edellisiin kommentteihin, niin leluja voisi kyllä vähentää, jos linnut vapaana lentelevät huoneessa.
        Jää tilaa sitten syömiselle ja nukkumiselle.
        Leluihinkin säilyy kiinnostus paremmin jos vaihdat niiden paikkaa ja ripustat vaikka huoneeseesi lintupuuhun.
        Ihailtavan paljon leluja kyllä omistat! :)
        Ja kynnet ja jalat pysyvät kyllä paremmassa kunnossa luonnonoksilla. Nokallakin on tekemistä...
        Hienot sivut ja ihania eläjiä siellä! :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      247
      45329
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11223
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      197
      10860
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9701
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8518
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6501
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3200
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      28
      2212
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      36
      1602
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1500
    Aihe