Pikku-Kalle lähti käymään ulkona. Kun hän oli kävellyt vähän aikaa, hänelle tuli kauhea vessahätä.Hän ei jaksanut enää palta kotiin, vaan kiipesi kaupan katolle ja kusi savupiippuun.Kusi meni tyhjään mehupurkkiin, ja paska meni tyhjään makkarapakettiin.
Pian Pikku-Kalle jatkoi matkaansa.
Sillä aikaa kauppaan saapui vanha rouva, joka pyysi mehua ja makkaraa.
Myyjä sanoi että ei ole, mutta vanha rouva löysi Pikku-Kallen ulostepaketit, ja osti ne.
Parin viikon päästä vanha rouva palasi kauppaan vaatimaan samanlaista makkaraa ja mehua. "Parempaa en ole eläissäni maistanut!"
Pikku-Kalle
vitsi :)
2
1692
Vastaukset
- koiranpentu
se oli oikein hyvä! mä pidin siitä
- PISSAKAKKA
PISSAKAKKA.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1174898Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1163979Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2223913Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801396- 1371374
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1741374En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531155