Ostin Handan dvb-t 6000 160gb tallentavan digiboksin.
Nyt kun yritän tallentaa, niin ajastimella kuin parhaillaan näkyvää kuvaa, ruutuun tulee teksti, ei signaalia, tallennus pysäytetty.
Mitä teen väärin?
Auttakee!
6
421
Vastaukset
Kytke se pieni antennijohto virittimien väliin.
- tikitolovana
Tuner 2 ant in, tv out vai tuner 1 tv out?
Kun Tuner 1 ant in on oikealle antennin johdolle. tikitolovana kirjoitti:
Tuner 2 ant in, tv out vai tuner 1 tv out?
Kun Tuner 1 ant in on oikealle antennin johdolle.Kytke se 15 cm antennikaapeli Tuner 1 TV-Out:ta Tuner 2 Anten-In liittimeen.
- tikitolovana
digikummi kirjoitti:
Kytke se 15 cm antennikaapeli Tuner 1 TV-Out:ta Tuner 2 Anten-In liittimeen.
juu, kävin jo niillä ?maahantuojan? sivuilla katsomassa FAQ:t.
Että immeisen pittääki olla tolovana näissä asioissa. - kysyä
tikitolovana kirjoitti:
juu, kävin jo niillä ?maahantuojan? sivuilla katsomassa FAQ:t.
Että immeisen pittääki olla tolovana näissä asioissa.vaihtoehtoisesti sitäkin, miksi hlvetissä tikipoksin peräseinässä pitää olla tumppeja joihin tulee tunkea letkuja. Miksei se pieni kiinalainen ole laittanut sitä letkua tumpista tumppiin siellä tehtaalla ja vieläpä peltien alle?
Odotan innolla IKEA-tikipoksia: paketissa pussillinen komponentteja ja pikkuruinen juotoskolvi. Käyttöohjeessa mustavalkoinen hahmo kyykkii pöydän ääressä ja kolvailee.
- tikitolovana
...Selkeän käyttöohjeen, josta tällainen tavallinen tallaajakin tajuaa, eli ois kerralla selvästi rautalangasta väännetty, eli pistä johdon pää A johtopaikkaan Ö...Mutta ei, ohjeessa ei ole edes laatuantennin www-osoitetta, josta tieto löytyy helpommin.
Sääliksi tosiaan käy mummeleita, ei ihme että paikalliset leijonat yms. järjestöt on täpinöissään niiden boksien kanssa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Iso poliisioperaatio Lapualla
Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo774529Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?
Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi2044528Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin
Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks652375Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys
Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä642346- 592274
Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak542083- 531866
- 281517
Kehu kaivattuasi
Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.1101328Vuoksesi kaiken
Tekisin vuoksesi kaiken. Enemmänkin. Kunpa tietäisi ja hyväksyisit sen. Ymmärtäisit, en voi elää ilman sinua. En halua1171308