Ollaan Geraniin menossa huhtikuun lopulla hotelli Caldera Beach. Onkos jollain kokemuksia ?? Meneekö hotellialueella joku vilkas tie ?
Mites tua lämpötila ja noi itikat tuolloin ??
Mites tua lämpötila ja noi itikat tuolloin ??
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
eli siellä ei tosiaankaan mene vilkasta tietä.Siis toki liikennettä on ,mutta hiljaista menoa verrattuna naapurikyliin.
Ajettiin vain viime kesänä ohi ja aika tuppukylältä vaikutti.
Tie ei ole vilkas joka menee hotelialueen halki. Vilkaampi tie 200 metriä Haniaan päin joka vie kylien läpi kaupunkiin. Hoteli tosi laadukas ottakkaa aamupalalla. Lapsia paljon, hyvät altaat heille paljon ohjelmaa. Ruokapaikat jossa käytiin paikallisia, lähikylissä tai Haniassa ei yhtään pettymystä. Hotelin ympäristö rauhallinen tyypillinen rannikon kylä.
...menossa Kreetalle Caldera Beachiin, mutta vasta kesäkuun viimeisenä päivänä kahdeksi viikoksi (30.6->). Olisi myöskin mukava kuulla lisää kokemuksia tuosta hotellista.
Heips! meki ollaan suuntaamassa kreetalle geraniin toukokuun viimisellä viikolla..olen yrittänyt saada tietoa paikasta mutta ei montaa vastausta ole tullut..ollaan 20-v. "pariskunta" ja kirjotusten perusteella alkaa hiúkan pelottaa onko vähän liian rauhallinen paikka näin nuorille..mukana on toki nuoria lapsiakin..poikaystäväni ensimmäistä kertaa etelässä tai edes lentokoneessa,olisi kiva jos saisi tietää onko virhe mennä sinne ensimmäistä kertaa..että minkälaisen kuvan saa etelän matkailusta(mennäänkö joku vuosi uudestaan:))