sony ei konkkaa

peli talous ei varsinaisesti ole sen pää tuote
sonyhän tekee videokameroita, televisioita,dvd-soittimia,kännyköitäja PALJON muuta joten ei kai se nyt kokurssiin men kuten jotkut ennustavat
9375
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Sony on arvioinut, että peliliiketoimintakin alkaa tuottamaan jo tänä vuonna voittoa. Koko sony on tehnyt koko ajan voittoa, huolimatta suurista investoinneista, joilla saatiin aikaiseksi kaikkien aikojen tehokkain konsoli (pS3). Nyt on aika alkaa käärimään tuottoa investoinnille.

Äänestä
  • sony rapin tahtiin. Tämä on sony nuolijoille tehty biisi. Ja kuuluu heidän lemppari biisi listalle, Jolla he pääsevät aamuisin hyvin käyntiin. jou jou.

    http://www.youtube.com/watch?v=PSKKem2vtLM

    Äänestä

  • "peliliiketoimintakin alkaa tuottamaan jo tänä vuonna voittoa"

    Jotta voittoa alkaisi kertymään ainakin pari asiaa olisi tapahduttava:

    a) PS3:n valmistamisen pitäisi muuttua kannattavaksi, jota ei missään tapauksessa tule tapahtumaan ennen vuotta 2009

    b) Sonyn pitäisi fanipoikiensa lisäksi löytää jostakin kymmeniä miljoonia hölmöjä, jotka ovat valmiita maksamaan ylihintaa PS3-toosasta, joka ei pärjää pelikäytössä huomattavasti edullisemmille kilpailijoilleen

    Äänestä

  • "Koko sony on tehnyt koko ajan voittoa"

    no tuo nyt on aika emävale, miksi heillä on sitten miljardeja velkaa, jos ovat voitollisia ???

    Äänestä

  • kyse on ollut koko ajan peliliike toiminnasta ja sekin ps3 osalta. ps2 on sonylle rahasampo edelleen.

    Äänestä

Sony kyllä suoltaa kuluttaja elektroniikka maailmalle ja joissakin laitteissa on ihan jees speksitkin. Harmi vaan, että on niin heikkoa tavaraa. Itse olen joutunut turvautumaan liian monesti takuuseen ja kyllästymiseen asti joutunut kiikuttamaan kyseisen lafkan laitteita huoltoon. Jos ei laatu ala paranemaan, niin saattaa olla että asiakkaat pikkuhiljaa alkavat katoamaan. Vaikka hinnat ovatkin halvemmasta päästä.

Äänestä
  • Toivottavasti kukaan ei kuvittele että Sonyn liikojen lupaaminen ja valehtelu olisi pelkästään PS3:een liittyvä ilmiö.

    Sony nimittäin kusettaa asiakkaitaan myös muissa elektroniikkalaitteissaan.

    Äänestä

  • roskalla kirjoitti:

    Toivottavasti kukaan ei kuvittele että Sonyn liikojen lupaaminen ja valehtelu olisi pelkästään PS3:een liittyvä ilmiö.

    Sony nimittäin kusettaa asiakkaitaan myös muissa elektroniikkalaitteissaan.

    Eiköhän sony tarjoa enemmän kun jotkut muut jotka vaan nimellä yrittävät rahaa vetää.Sony loppujen lopuksi raha=vastine on enemmän kohillaan kun monessa muussa merkissä. Sanotaanko että monessa muussa merkissä saa pistää tuplasti enemmän rahaa että saa samoilla toiminnoilla olevan laitteen.

    Joten eiköhän roskalla olevan takana olevan kirjoituksen takana ole xbox360 kirjoitus...=D Jollakin sitä vaan ei ole rahaa kun pitää pers aukisena ostaa huonompi. Toiset sitä pelailee sitten paremmalla ja voithan sä sitten käydä niillä pelaamassa sekä ihailemassa sitä. =D hahhahaaaa

    Äänestä

No jos nuo muut alueet eivät tuota tarpeeksi jotta peliosaston jättitappiot korvataan niin huonolta näyttää. Ei nuo muut osat nimittäin mitään kultakaivoksia ole olleet...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


koska kirjoitti:

peli talous ei varsinaisesti ole sen pää tuote
sonyhän tekee videokameroita, televisioita,dvd-soittimia,kännyköitäja PALJON muuta joten ei kai se nyt kokurssiin men kuten jotkut ennustavat

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu