Upo pyykinpesukone ei täyty vaan laskee vedet läpi

Pyykkipäivä

Terve

Minun pyykinpesukone Upo compact 1100 plus (W410-A01A) ei Lähde pesemään. Kun pesuohjelma alkaa niin se alkaa ottamaan vettä, mutta laskee sen vaan läpi suoraan viemäriin. Missäköhän on vika?
Pitäisikö tuon pohjalevyssä olevan poistovesipumppun estää tuo veden poistuminen koneesta?. Kun sormella tukkii poistoletkun kone täyttyy määrä mittaan ja lähtee normaalisti pesemään.

2

1043

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Osku vanhempi

      Eikö nyt viimeistään olisi aika perehtyä asennus ja käyttö-ohjeeseen? Mitä käyttö-ohje sanookaan poistoletkun asennuksesta ja lappo ilmiöstä?

      • Pyykkipäivä

        Ei ollut käyttö/asennusohjeita kun käytettynä kone ostettu, mutta kokeilein nostaa poistoletkun ylemmäs niin alkoi toimimaan :). Outoa kun pitkään toiminut kone normaalisti samalla paikalla ja letku samalla tavalla mennyt lavuaarin alapuolelle.
        Mutta tietääpä nyt sitten tuonkin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      177
      6512
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      148
      1794
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1578
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1300
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      46
      992
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      38
      953
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      96
      923
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      849
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      240
      829
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      809
    Aihe