Sää + Hesperia Isla Margarita

Matkalle 30.5.07

Tervehdys kaikille!

Ollaan lähdössä Isla De Margaritalle touko- kesäkuun vaihteessa... -Sadepäiviä on tilastojen mukaan reilusti, olisi mukava kuulla muiden kokemuksia "sadekaudesta".. Lyhyitä, voimakkaita kuuroja? Ilmeisesti keli yleisesti ottaen kuumaa ja kosteaa..?

Toiseksi, jostain syystä Hesperia Isla Margaritasta ei ole palstalla paljon kokemuksia jaettu. Eli jos joku maailmanmatkaaja on kyseisessä hotellissa lomaillut niin olisimme kokemuksista erittäin kiitollsia!!

Oikein hyvää kevättä kaikille

-Matkakuumeiset-

2

1030

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hotelli:)

      hesperia on paras hotelli mitä suomalaisilla matkanjärjestäjillä siel on. Todella ihana/upea hotelli, hyvät ruoat, ohjelmat yms. Ei moitteen sanaa, vaikka saaresta en tykännytkään. Ainoona miinuspuolena, jos näin voi sanoo, et se on keskellä ei mitään. Hotellilta on ilmanen bussikuljetus ostoskeskukseen, eikä taksikyytikään kallista ole...Kokemuksia tääl varmaankaan paljoo ole sen takia koska siel on suomalaisii/viikko max. 6kpl, ja niistäkin on osa kiertomatkalaisia.

      Ihanaa lomaa teille, hotsku ainakin antaa siihen puitteet

      Kelistä sananen, itse olin marraskuussa, muutamana iltana ja päivänä satoi kaatamalla kesto n.15 min. Sitte loppu kun seinään, enemmän esim. meksikossa sato ku siel kävin. Ilmasto margareetal ei mitenkää kauheen kosteeta ole, mut sekin on suhteellinen käsite. Toki kosteempaa ku kanarial ;)

      • joulukuussa

        ja majoitumme kyseiseen hotelliin. Miten käytännössä toimii all inclusive? Kuuluuko siihen vain aamupala, lounas ja päivällinen vai saako päivän mittaan nauttia muutakin samaan hintaan?
        Oliko ranta hieno? Millainen lämpötila oli marraskuussa?
        Hintataso kaupoissa? Tuomisia matkalta?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      223
      4111
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2593
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2325
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1416
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      86
      1298
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1159
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1037
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      913
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      896
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      891
    Aihe