Taulukon sarake- ja riviviivat

Minulla on tehty Wordin taulukolla omaisuuslista. Kun tulostan listauksen niin siinä näkyvät sarake- ja riviviivat, joita en haluaisi näkyvän. Miten saisin tulostettua tämän listan niin että näitä rivi- ja sarakeviivoja ei näkyisi.
2256
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

valikkoriviltä Näytä/ työkalurivit / taulukot ja reunat. Sen jälkeen aktivoit koko taulukon vaikka maalaamalla ja ilmetyneistä taulukkotyökaluista löytyy painike ulkoreuna josta valitaan ei reunaviivaa. Näin ainakin 2003.ssa

Äänestä

edellinenkin neuvo on hyvä.
Voit myös kokeilla:
- valitse taulukko
- muuta valikosta viivan väri valkoiseksi...

:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mopo kirjoitti:

Minulla on tehty Wordin taulukolla omaisuuslista. Kun tulostan listauksen niin siinä näkyvät sarake- ja riviviivat, joita en haluaisi näkyvän. Miten saisin tulostettua tämän listan niin että näitä rivi- ja sarakeviivoja ei näkyisi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu