Miks exäni salaa uuden suhteensa naiseeen jolla on kaksi lasta ja jonka luona myös omat lapseni ovat käyneet. Exä nolasi 6-vuotiaaan poikamme kun tämä oli kertonut isän uudesta naisesta, hän sanoi pojalle minun ja tyttäreni kuuleen että mistä tuollaista olet keksinyt? exäni ei ole koskaan maksanut elatuksia ja nyt ainakin tiedän minne ulosotossa olevat elarit menevät kun niitä ei saada exältä ulosmitattua. Mutta miksi hän salaa suhteensa?
ihmetyttää
jälleen kerran
7834
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
miksi pitäisi uudesta suhteesta mainita? mitä asia sinulle kuuluu? olen onnellinen että isä tapaa lapsianta. miehesi seurustelut eivät kuulu kenellekkään!
ettei ole mikään välttämättömyys raportoida ex puolisolleen elämästään! ja tarkoititko että nämä rahat menisivät nyt tähän uuteen suhteeseen? ei käynyt mielessä että varmaan miehellä myös itsellä kuluja ja menoja elämässään,myös hänen rahan käyttönsä ei sinulle enään kuulu, tietysti ikävää kun ei osallistu lapsien elatukseen, mutta turha siitä on uutta suhdetta alkaa syyttämään!
mua niin nyppii myöskin uutena puolisona,että jos mieheni ei ITSE halua osallistua jonkin hankinnan ostoon etälapselleen, pitää sitä ehkä turhana ja kalliina, niin aina se olen minä jonne ne rahat exdän mielestä uppoo!! ja kumma kyllä minä esim.tienaan paremmin kun mieheni, joten ei mulla ole mitään syytä mennä hänen pussilleen! tottakai asumiskulut ym jaetaan kun yhdessä ollaan talovelka otettu,muuten kyllä omat kuluni hoidan ihan itse, samaa toivoisin mieheni exälle!
exä on mulle elatuksia velkaa monia tonneja euroja eikä ole koskaan maksanut elatuksia. laitan elareihin korot juoksemaan.
lapsi unohtui....?
mitä entiselle vaimolle kuuluu miehen uusi suhde? Eikä siitä rahan käytöstä tai muusta tarvitse sitä uutta puolisoa tulla syyttämään. Oma mieheni ei ole halunnut käydä lastensa synttäreillä ( siellä exän kotona ) ja tämä ex syyttää minua!!! Ei hänellekään ole tullut mieleen ettei mies halua käydä entisessä kodissaan kun on sieltä kerran lähtenyt!
seurustelin miehen kanssa ja ex-mieheni kuuli siitä jotain kautta. Jo alkoi haukkumine heti huoraksi, vaikka olimme jo vuosi aiemmin eronneet. Lapsia ei olisi saanut viedä uuden miehen luokse ym...nyksä korjasi autoani niin johan kuului taas pilkkalauseita exältä. Exä jopa linnoittautui kotiin, jottei uusi mies olisi tullut meille, teki kaikkensa, jotta suhde epäonnistuisi. Nyt kun exällä on uusi nainen, hän tekee myös samaa kuin edellisen eli ei vastaa puheluihin lapsille ja valehtelee ja ei vie enää harrastuksiin. Lapsia hän ei enää juuri halua luokseen ym...Eikä ole kyllä niitä elareitakaan maksellut.uuden naisen se keksi joltain kuuluisalta juomareissultaan ja kaikki on kans hyvin salaista. Lapset on välillä haettu huostaa isältä kun se on ollut niin humalassa. Tähän exän nyksä totesi mulle, ettei sillä ole mitään väliä mitä se on tehnyt, mut jos se ei nyt sitä tee.
Hei oikeesti, voi ne rahat hänellä mennä ihan vaikka omaan itseensä, tuskin aina naiseen..Ainakaan nyt sellaseen, jonka kanssa joko ei koe seurustelevansa tai sitten sitä haluaa salailla. Mul on kyl sellanen kutina, että ne rahat mies ihan itseensä pistää...