Onko muilla kokemuksi pellon mattoruokkijasta? meillä on pellon myymä paalin purkain mikä purkaa matolle, mutta ei taho otta toimiakseen! paalin pitäisi olla tosi märkää eli talvella umpi jäistä! rehu tukkeentuu joka paikkaan! onko muilla minka laisia systeemejä? onko kellään esim. kokemuksia täyttöpöydästä joka purkka matolle, rehut sillon oltava melkein aumassa\siilossa?
Pellonpajan
Mattoruokkija
41262
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
niinhän ne on jo kauan olleet asiat että kun koneet testuutetaan käyttäjillä niinkuin pp mainoksessaan sanoo eli "käyttäjien testaama" ei voi hyvää tulla kun virheet korjataan vasta asiakas valitusten jälkeen. Itellä oli pp putkiston ja tankin pesuri eikä ne juuri ilonpäivää näyttäneet pesupumppu oli jumissa kun ankka ainakin 3-5 kertaa viikossa ja crc tä kului että sai aina koneet pestyä tankin pesussa meinas aina tulla tulva kun automatiikka työnti vettä tankkiin niin paljon kun vain mahtui lisäksi navetassa oli lietelanta ritilöitä jotka oli pp käsialaa ja nekin hajosi ennätys aikaan. päättele siitä mitä se laatu on nykyisin olen pysynyt delavalin laitteissa ja aika vähällä harmilla olen päässyt mutta delavali testaakin koneet koe tilallaan ennen kuin päästää ne isäntien hermoja kokeilemaan tositoimissa.
"delavali testaakin koneet koe tilallaan ennen kuin päästää ne isäntien hermoja kokeilemaan tositoimissa."
Just joo. Ei tu ainakaa meitin navettaa delavalii, kyl sen verran on niitten kans tapeltu.
sama juttu meillä pesurin kanssa mut ei enää temppuile kun vaihdettiin se c200seen delavaliin, ei pystynyt hinnallaan kilpailemaan mutta eihän mersua saa ladan hinnalla. tuohon kone tappeluun on ainakin osa syynä käyttäjän huolimattomuus koska delavalin kiskoruokkijan saivat rikki ne jotka antoi kivennäisen kivettyä säiliöön.
kyllä menee hermot!lypsykoneet vinkuu ja paskat eivät mene sinne minne pitäisi...ja huolto ei pelaa!!!!!!!!