ostanko talon?

olen aikeissani ostaa n.100 neliön omakotitaloa keskisuomesta,tuloni ovat 600e kuussa eli aikas pienet,riittääkö tuloillani maksamaan asumiskustannuksia?vuokraan en kehtaisi panostaa koska se on hukkaan heitettyä rahaa.
3330
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kuulua pussilahkeisten tuularien sankkaan joukkoon ja jättää lapsillesi jättimäisen perinnön, tosin ensin itse nautittuasi arvonnousvuodet miljonäärin elämää !.

tyhmäkö olet vai muuten vaan kyselet?

mielestäni ostat kaksi taloa ja laitat toisen vuokralle niin voit sitten periä vuokraa suonikkaalla, näinhän tekevät kaikki palstan tuularit....liity siis tuulariklubiin!

Äänestä
  • siinäpä onkin ideaa,2 taloa joista se vuokralainen maksaa minun toisen talon asumiskustannukset..ovelaa mutta totta.

    Äänestä

Tuo kuukauden liksahan jo riittääkin keski-Suomessa sen talon ostoon joten miksi kyselet.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tulot 600e kirjoitti:

olen aikeissani ostaa n.100 neliön omakotitaloa keskisuomesta,tuloni ovat 600e kuussa eli aikas pienet,riittääkö tuloillani maksamaan asumiskustannuksia?vuokraan en kehtaisi panostaa koska se on hukkaan heitettyä rahaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu