Hei!Mulla on pieni ongelma.
Oon käyttänyt terolluttia et menkat alkas,kiertopäivä 24 piti tabut lopettaa.Nyt oon ootellu menkkoja yli viikon,onks normaalia odotella näin pitkään??Pitäskö soittaa lekurille?
Täytys saada menkat tulee et voisin alottaa toisen lääkkeen,koska yrityksessä on luovutettu munarakkula juttu.Jos joku tietää,vastaa pian!
Oon käyttänyt terolluttia et menkat alkas,kiertopäivä 24 piti tabut lopettaa.Nyt oon ootellu menkkoja yli viikon,onks normaalia odotella näin pitkään??Pitäskö soittaa lekurille?
Täytys saada menkat tulee et voisin alottaa toisen lääkkeen,koska yrityksessä on luovutettu munarakkula juttu.Jos joku tietää,vastaa pian!
Vastaukset 5
Vanhimmat
kuukautiset yleensä alkavat muutaman päivän sisällä kun olen lopettanut teroluttien syönnin. Nyt itselläni myös ongelma kun lopetin lauantaina teroluttien syönnin ja vielä ei ole mitään tuntemusta, että menkat alkaisi. Pitäisi tulla, että päästäisiin seuraavan pass hoitoon.
Ehkä kannattaisi soittaa lääkärille!
Täytyy toivoa, että molemmat pääsisimme hoidoissa eteenpäin!
Moi! Kiitos vastauksestasi,otin heti puhelimen käteen ja soitin lekurille.Tänään on aika ultraan.....jännittää ihan sairaasti..toivon vaan ettei olis huonoja uutisia,niitä kun oon saanu kuulla viime aikoina ihan riittämiin.
Mutta pidän sulle peukkuja tulevaisuutta ajatellen ja paljon pienen pieniä taapertajia.
Moikka!
saat ultrasta positiivisia uutisia. Tule vielä kertomaan mitä sanoivat. Minulla onneksi tänään alkoi kuukautiset ja aloitan huomenna käyttämään estradot laastaria ja ensi viikon perjantaina on ultra ja jos kaikki kunnossa niin maaliskuun viimeisellä viikoilla pakastealkioiden siirto.
moi!En ole raskaana....vaikka niin toivoin.Kyllä sitä ihminen on tyhmä ku toivoo ihan sairaasti ja sit kaikki menee perseeks.Mut on näitä pettymyksiä nähty.
Sain kovemmat hormoni lääkkeet.Kohta tursuu hormoonit korvista ulos.
Nyt sit syön lääkkeet ja menkkoja ootellaan jälleen.Sit saan kohtuuni luovutetun munarakkulan joka on hedelmöitetty luovutetulla siittiöllä.Sit taas odotellaan ihmettä!
Tsemppiä sulle ja toivottavasti onni olis myötä!
Onks sulla mones hoito menossa???Jos haluut niin voitas kirjotella sähköpostin kautta...laita osottees niin kirjottelen.Moikka
eka ivf menossa ja toinen pakastealkionsiirto edessäpäin. Voidaan tietennkin kirjoitella ja vaihtaa kuulumisia. Ei tukijoita koskaan liikaa ole. e-mail on: [email protected]