Puregon ja antibiootit?

Tietääkö joku onko jotain yhteisvaikutuksia? Huomenna menossa lekurille ja pitäs alottaa pian Puregon, mutta sain tänään antibioottikuurin 2 vko kestäneeseen flunssaan ja poskiontelotulehdukseen:(

Pelottaa että sössiikö nuo antibiootit koko hoidon...
2216
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

itse söin 10 päivää todel vahvaa antibioottia 10 päivän ajan korvatulehdukseen ja kaikki meni ok. lekuri sanoi, että ei haittaa mitää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pipippa kirjoitti:

Tietääkö joku onko jotain yhteisvaikutuksia? Huomenna menossa lekurille ja pitäs alottaa pian Puregon, mutta sain tänään antibioottikuurin 2 vko kestäneeseen flunssaan ja poskiontelotulehdukseen:(

Pelottaa että sössiikö nuo antibiootit koko hoidon...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu