Mitä laitetaan

välityspalvelinasetuksiin?Suora vai käsinkö ne laitetaan ja jos laitetaan käsin niin mitä niihin laitetaan. Kiitos.
1123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Se oli saman näköinen kuin Firefoxissa.
Suora yhteys minulla oli.
Mutta siihen voi laittaa myös sen käsin asennettavan, jonka saat palveluntarjoajalta.
Ja sitten se portti pitää laittaa myös, senkin saanet palveluntarjoajalta.
Laajakaistasopimuksessa minulla ne on ainakin ilmoitettu.
Firefoxiin olen sen laittanut, mutta suora yhteys minulla siinäkin on valittuna..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


thunderbirdin kirjoitti:

välityspalvelinasetuksiin?Suora vai käsinkö ne laitetaan ja jos laitetaan käsin niin mitä niihin laitetaan. Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu