IE 7 ja blankot ilmoitukset

Eli mistä johtuu, kun eräillä web-sivuille ilmestyy tyhjiä ruudukoita, missä on punainen ruksi vasemmassa yläkulmassa? Esimerkiksi city-lehdessä on noita tyhjiä ruudukoita paljon ja myös iltiksessä. Mihin kohtaan pitäisi pistää ruksi, tai poistaa, että saisin näkyviin nuo tyhjät ilmoituskentät, vai mistä moinen johtuu.

P.S.mozilla firefoxilla kaikki näkyy
6315
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Vastatkaa nyt tuohon kysymykseen. Tiedän että asetuksissa on jokin pielessä, mutta mikä? Varmasti kysymys on monen mielestä simppeli ja niin on kysyjäkin, mutta eikö nyt avutonta naista pidä kuitenkin auttaa.

Niin ja halit saa se joka asiallisesti kertoo miten ko. jutska ratkaistaan.

Leila

P.S. Olen haleja täällä jaellut ennenkin, eli neuvoja olen saanut

Äänestä

Miksi käytät turvattomampaa ja huonompaa firefox selainta, nykyisin IE7 on on parempi ja turvallisempi.

Äänestä

En nyt muista mitä asetuksia IE7:ssa oli, mutta jos löytyy sellainen kohta kuin "lataa kuvat vain sivuston palvelimelta", niin ota siitä ruksi pois.

Tai jos mitkään kuvat eivät lataudu, niin jossain on kuvat estetty kokonaan.

Kokeile etsiä noita sieltä asetuksista.

Eipä nyt muuta tule mieleen, mistä tuo voisi johtua.

Äänestä
  • tuollaista mainitsemaasi kohtaa. Kyllä osa kuvista latautuu ja näkyy normaalisti, mutta esim. Ilmatieteen laitoksen: euroopan sääkartta ei lataudu ja kuten aikaisemmin mainitsin city-lehden kuvat puuttuvat lähes kaikki. yritin palauttaa IE 7 selaimen asetukset alkuperäisiin, mutta ei sekään auttanut.

    Trolliolli ansaitset kuitenkin lämpimän halauksen

    Äänestä

  • Leila Kar...... kirjoitti:

    tuollaista mainitsemaasi kohtaa. Kyllä osa kuvista latautuu ja näkyy normaalisti, mutta esim. Ilmatieteen laitoksen: euroopan sääkartta ei lataudu ja kuten aikaisemmin mainitsin city-lehden kuvat puuttuvat lähes kaikki. yritin palauttaa IE 7 selaimen asetukset alkuperäisiin, mutta ei sekään auttanut.

    Trolliolli ansaitset kuitenkin lämpimän halauksen

    asennettuna Java-ohjelmaa, jotkut sivustot vaativat sen. Siitä kyllä pitäisi tulla herjaus että lataapa Java.

    http://www.java.com/en/

    Äänestä

  • sulla ei ole kirjoitti:

    asennettuna Java-ohjelmaa, jotkut sivustot vaativat sen. Siitä kyllä pitäisi tulla herjaus että lataapa Java.

    http://www.java.com/en/

    hyvistä neuvoista. Java on asennettu, eikä vika siitä johtunut. No, sain asian korjattua lataamalla IE7 uudestaan ja nyt toimii taas.

    Halit kaikille teille..

    Leila

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Leila Kar...... kirjoitti:

Eli mistä johtuu, kun eräillä web-sivuille ilmestyy tyhjiä ruudukoita, missä on punainen ruksi vasemmassa yläkulmassa? Esimerkiksi city-lehdessä on noita tyhjiä ruudukoita paljon ja myös iltiksessä. Mihin kohtaan pitäisi pistää ruksi, tai poistaa, että saisin näkyviin nuo tyhjät ilmoituskentät, vai mistä moinen johtuu.

P.S.mozilla firefoxilla kaikki näkyy

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu