Olen aikeissa ostaa tuollaisen rellun. Mitä mieltä käyttäjät ovat? Onko ollut murheita vai toimiiko nämä niinkuin auton kuuluukin? Entä kuinka paljon kuluttaa bensaa? Etenkin pelottaa ylimääräiset korjaus ja huoltokulut.Kiitos vastauksista jo etukäteen!
Clio II 1.4 vm.2000
2
2950
Vastaukset
- Lassi Uuu
Olen itse omaani sekä muutamaa muuta yksilöä seuranneena saanut sellaisen käsityksen että Clioissa on paljon yksilöeroja, toiset pelittää ilman vikoja ja toisissa niitä on jatkuvasti enemmän tai vähemmän. Että se on vähän tuurista kiinni millainen sattuu kohdalle. Tietysti voi kysellä edellisiltä omistajilta että mitä osia on jouduttu vaihtamaan ja päätellä siitä. Muuten Clio on kyllä hyvä auto kokoisekseen. Niin ja varmista ettei jakohihnan vaihto ole edessä, tai jos on niin huomioi hinnassa, maksaa biliassa 800e ja muualla hiukan vähemmän.
- jorrma
hiukan vähemmän muualla hihnan vaihto, 300e mul...vesipumppu kiristin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 933441
- 1043101
- 542324
- 221872
Mietin että
Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin201725Olisitpa rakkaimpani
Kaipaan sinua. Ikävä sinun läsnäoloa ja kaikkea sinussa. Päivistä, jolloin nähdään tulee onnellisia päiviä. Sinun seuras61688Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon
Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..111670Tajusin vaan...
Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein231509Aaamu on täällä taas!
Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa131411Noin ulkonäkö-jutut ei multa
Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin381394