Häh! Asuntojen hintaromahdus todella alkamassa!!!

3817
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

hohhoijaa taas. On aivan selvä että hintojen nousu maltillistuu ja pientä laskuakin voi tulla. Jos työtilanne PK seudulla pysyy edes kohtuullisena niin mitään suurempaa ei tule tapahtumaan. Eikös nyt ole työvoimapula, joten... M.O.T

Äänestä
  • voin sanoa että työvoimasta ei ole pulaa eikä tule, tämä on täysin keinotekoinen juttu.

    nytkin pöydälläni on henkilöiden itsensä ottamia yhteystietoja ja hakemuksia yritykseeni kymmeniä kappaleita. vastaavasti ystävieni yrityksissä aivan sama tilanne.

    tämän lisäksi että suomalaiset ottavat yhteyttä pitää lisätä vielä ulkolaisten yritysten yhteydenotot ja tarjoukset työvoimasta.

    kyllä työntekijöitä riittää vaikka joka hommaan, sieltä vain valitaan ne joilla sopiva osaaminen suhteessa palkkapyyntöön. ylihinnoitellut on aina joka alalla jätetty pois laskuista realistisena työvoimana.

    eli näin asia on, väittää kuka vaan mitä vaan.

    Äänestä

Kun eivät saa kiinni oikeita sisäpiirikauppiaita ja pysty täyttämään valvontatehtäväänsä, pitää aina päästellä ilmoille näitä paniikkitiedotuksia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Marika2 kirjoitti:

http://www.arvopaperi.fi/article/id=21571

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu