mallissa sähkövikoja???
olisko
p10/w10
2354
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
kun ikää tulee. Itellä takalasit ei toimi, mittaristo vilkkuu ja niin eteenpäin. Auto on kuitenkin hyvä ajaa, et mitä pikku vioista jos ei haittaa kulkua ja turvallisuutta.
Itse ajoin kolmisen vuotta -92 Primeralla. Sähkövikoja oli joitakin, mutta ei mitään ajoa suuresti haittaavaa. Sähköiset takaikkunat oli ongelma, toinen toimii "keskusyksiköstä" mutta ei ovesta, toinen taas vain ovesta, mutta menee vain vähän alaspäin eikä nouse enää ylös. Lopulta oli pakko katkaista johdot siitä ovesta, koska takapenkkiläiset availi sitä ikkunaa tietämättään ja sitpä sitä ei saatu enää ylös kun käsin nostamalla. Eikä sekään ollut mitenkään helppo homma. Ikkuna jäi aina hiukan yläasennosta jostain syystä. Kans valot välkkyi mittaristossa, onneks valoa tuli edes bensamittarin ja nopeusmittarin kohdalle, kierroksilla ei niin tärkeää merkitystä. Autossani oli myös sähköinen kattoluukku, se toimi kyllä todella moitteettomasti, ei miään ongelmia sen kanssa.
Vaihdoin muutama kuukausi sitten merkkiä, ei Primeran vikojen takia, vaan halusin saada vähän paremman ajettavuuden omaavan auton. Primerassa sivutuuli ottaa todella helposti ja heittelee autoa. Vaihdettiin jo taakse uudet iskarit, autto vähän, mutta ei tarpeeksi. Muuten hyvä auto, isoilla teillä vaan se tuuliongelma haittasi menoa.