Olenko käsittänyt jotain väärin, vai onko Helsingissä sijaitsevalla Sofianlehdolla jotain tekemistä steiner-opin kanssa? Omistussuhteissa tms?
Vastaukset 6
- nurse
Steiner koululla ei mitään yhteyttä sofianlehdon hoitokotiin. Sofianlehto helsingin kaupungin sosiaaliviraston kehitysvammaisten hoitokoti. Steiner koulu yksityinen koulu. Ei mitään yhteyttä näillä kahdella paitsi molemmat alkaa s-kirjaimella. Eli olet käsittänyt väärin pahan kerran. Lisäksi vielä steiner-oppia ei käytetä sofianlehdossa, koska ei ole koulu.
- taivainen tietäjä
Kylläpähän vitsin lykkäsit.:-D
"Antroposofinen ihmis- ja maailmankäsitys on antanut virikkeitä monille käytännön elämän alueille: antroposofinen lääketiede, elämänkaaritutkimus, steinerpedagogiikka (koulut ja päiväkodit), biodynaaminen viljely ja maanhoito, eurytmia, yhteiskunnalliset ajatukset, kehitysvammaisten hoito ja opetus (ns. hoitopedagogiikka) ja monia muita."
- päiväkoti ja eskari
löytyy Porista ja on steinerpäiväkoti.
- Mie taas.
Noh niin !! Muistini ei pettänyt kuin kaupungin suhteen ;o). Kiitos.
- muuan äiti
Mie taas. kirjoitti:
Noh niin !! Muistini ei pettänyt kuin kaupungin suhteen ;o). Kiitos.
ole se surullisen kuuluisa Antonin tapauksen päiväkoti?
- KaijaR
muuan äiti kirjoitti:
ole se surullisen kuuluisa Antonin tapauksen päiväkoti?
Täällä Porissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.383914- 102875
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei201708- 80670
- 70649
- 50635
- 66634
- 36620
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38609- 43571