Olenko käsittänyt jotain väärin, vai onko Helsingissä sijaitsevalla Sofianlehdolla jotain tekemistä steiner-opin kanssa? Omistussuhteissa tms?
Sofianlehto
6
2638
Vastaukset
- nurse
Steiner koululla ei mitään yhteyttä sofianlehdon hoitokotiin. Sofianlehto helsingin kaupungin sosiaaliviraston kehitysvammaisten hoitokoti. Steiner koulu yksityinen koulu. Ei mitään yhteyttä näillä kahdella paitsi molemmat alkaa s-kirjaimella. Eli olet käsittänyt väärin pahan kerran. Lisäksi vielä steiner-oppia ei käytetä sofianlehdossa, koska ei ole koulu.
- taivainen tietäjä
Kylläpähän vitsin lykkäsit.:-D
"Antroposofinen ihmis- ja maailmankäsitys on antanut virikkeitä monille käytännön elämän alueille: antroposofinen lääketiede, elämänkaaritutkimus, steinerpedagogiikka (koulut ja päiväkodit), biodynaaminen viljely ja maanhoito, eurytmia, yhteiskunnalliset ajatukset, kehitysvammaisten hoito ja opetus (ns. hoitopedagogiikka) ja monia muita."
- päiväkoti ja eskari
löytyy Porista ja on steinerpäiväkoti.
- Mie taas.
Noh niin !! Muistini ei pettänyt kuin kaupungin suhteen ;o). Kiitos.
- muuan äiti
Mie taas. kirjoitti:
Noh niin !! Muistini ei pettänyt kuin kaupungin suhteen ;o). Kiitos.
ole se surullisen kuuluisa Antonin tapauksen päiväkoti?
- KaijaR
muuan äiti kirjoitti:
ole se surullisen kuuluisa Antonin tapauksen päiväkoti?
Täällä Porissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1057846Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4186984SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1685254Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1034175Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal954086Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en734082Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103822Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03510Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil132370Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema161949