Proxy???

Tuolla ip/sähköposti-keskustelussa sain vinkin, että käytä Proxyä. Nyt vähän opiskelin asiaa ja tajusin, että se ei olekaan mikään sähköposti vaan joku serveri-juttu.

Miten sitä käytetään sähköpostia lähetettäessä?
Mitä mun pitää tehdä?
1147
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos ylipäätään haluat yksityisyyttäsi suojella.
Proxyillä kikkaillaan jälkiensä peittämiseksi kuin suuren luokan kriminaalit ikään.
Ristiriitaista? Niin se onkin, kun välityspalvelimelta touhusi voivat vuotaa vaikka mihin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihan noviisi kirjoitti:

Tuolla ip/sähköposti-keskustelussa sain vinkin, että käytä Proxyä. Nyt vähän opiskelin asiaa ja tajusin, että se ei olekaan mikään sähköposti vaan joku serveri-juttu.

Miten sitä käytetään sähköpostia lähetettäessä?
Mitä mun pitää tehdä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu