Fysiikan koe

Mielipiteet kokeesta tänne.

Omasta mielestä ainakin ihan paska koe...
141814
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

paskahan tuo oli.preliminääri oli kyllä paskempi.

Äänestä
  • Vaikee oli :( toivottavasti noi rajat tippuu vielä viime kerrasta... vaikka olikin sillon jo tosi matalat...

    Äänestä

Sinne tuli kysymyksiä just niistä aihealueista jotka olin skipannu, ja sit niistä johon olin panostanu (esim linssit ja aaltoliikkeet) ei tullu ainuttakaan tehtävää. Jokerit aivan käsittämätöntä tuubaa.

Verrattuna syksyn kokeeseen paljon vaikeempi omasta mielestä, sen perusteella rajojen pitäis laskea entisestään.. tosin mun tuurilla ne vaan nousee...

Äänestä
  • Ei ne rajat voi enää 8 pisteestä alemmas laskea?

    Seuraava raja on jo että vaivautuu kirjottamaan nimensä papereihin?

    Äänestä

  • ssssss kirjoitti:

    Ei ne rajat voi enää 8 pisteestä alemmas laskea?

    Seuraava raja on jo että vaivautuu kirjottamaan nimensä papereihin?

    tuskin sen A:n raja enää kaheksasta laskee mutta ne korkeemmat pisteet... täällä meinaa monien mielestä oli vaikee koe... mut saattaa kyl olla että täälllä pelkästään hengaa ne jotka ei osaa :D

    Äänestä

Pitäiskö sanoa helpohko. Oli helpompi kuin uskoin. Sain kyllä kahdeksan tehtävää poimittua.
L odottelen. :) ;)

Äänestä

vaikee oli.. en oikei osannu..

no okei, luin kyllä aivan liian vähän.. panostin ihan vääriin asioihin, kuten moderniin fysiikkaan ja siitä tuli sitten yks tehtävä ja seki oli ihan ihmeellinen.. en tehny sitä. elikäs sittenpä teinki ne 8 tehtävää tuurilla.

eli ei kovin hyvin..

Äänestä

Voi helkkari jäi sitten rotaatioenergiat huomioimatta kokonaan :S

Äänestä

Sehän oli hel'vetin helppo lol.

Äänestä

Mun mielestä koe ei ollu kovinkaa vaikea, mutta ite ei vaan osannu... Mitä oon täs lueskellu muitten vastauksia, niin itellä on ihan erilaisia tuloksia (siis niissä mihin ylipäänsä sai vastauksen). :( Johtuu lähinnä siitä, ettei omaa tyhmyyttään tullu luettua. Tehtävät oli kyllä liian yksipuolisia!!

Äänestä
  • En osaa vaikeudesta sanoo, tulee joko 51 pistettä tai sitten 20 :D Viiminen jokeri oli kyllä sen verrran halleluja etten viittiny uhrata edes ajatusta

    Äänestä

Ihan päin persettä meni koe! Siinä oli just kaikki asiat mitä en lukenu kunnolla. Panostin energian tuotantoon ku ajattelin että se ois kuuma kysymys tällä hetkellä. Ni vitut! Se joka sanoo että koe oli helppo ni suksikoon vittuun!

Äänestä

Missä ne paljon luvatut oppiainerajat ylittävät tehtävät oli?? niin, eipä missään...

Äänestä
  • Oli siel ainakin se peruna homma suoraan kemiasta, ja kemiaa pysty heittään ainakin sinne toiseen jokeriin... mut totta on ettei niit siel ollu eei.. mut mulle kävi ihan näinkin.:D:D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


helppo/vaikea kirjoitti:

Mielipiteet kokeesta tänne.

Omasta mielestä ainakin ihan paska koe...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu