se joka keväinen ja kesäinen autojen pesu.Ei uskoisi, että ammattiautoilija viittii omalla pihallaan pestä kaikki paskat autoistaan. Ensin suihkutellaan liuottimia ympäri ämpäri ja sitten ootellaan hetki ja sitte alkaa se helvetin pauhe käymään kun moottorikelkan kokoisella painepesrilla surrataan tuntitolkulla.Ilma on ihan sankkana liuotinta ja maantien paskoja.On siinä kiva asustella naapurissa.Onkohan ihan laillistakaa touhua tältä teiden ritarilta.Kysyn vaan.
Taas se alkaa
seduko
4589
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
NyyyhNyyh itketään taas tosiaankin vakavasta asiasta. Miten edes vaivaudut valittamaan tästä netissä? mietippäs semmoista että on ihmisiä jotka itse tekevät tämmöiset asiat sen sijaan että jonottavat...mene itseesi ja hanki jotain muuta mietittävää kuin kuinka autonpesijät pilaavat elämäsi!
Onhan se aikamoista auton palvontaa ja kemiallisten aineiden yletöntä käyttöä. Raja sille toiminnalle pitäisi olla. Mutta katsos, suomi on maa jossa auton pesemiseen, vahaamiseen ja puunaamiseen käytetään enemmän rahaa kuin ympäristönsuojeluun.
Meneppäs tielaitokselle paasaamaan ympäristönsuojelusta, sehän se kemiallisia aineita tuonne tienpäälle kylvää joka talvi satoja tonneja vuodessa!
se on TIELIIKELAITOS! Nykyisin tuo tunnetaan nimellä Destia. http://www.destia.fi/default.asp