ffxii

läpi ois nyt. ja eikun uudestaan vaan :) vois mennä sillein että ei käytä quickeneita ollenkaan
10790
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Itse jään jumiin noihin Demon Wallseihin. Niiltä kerkeää laittaa puolet HP:sta sivuun ja dead.. Mitä taikaa kannattais käyttää? Lvl ~15 ukot atm.

Äänestä
  • suosittelen kasvattamaan leveliä ylös päin jonkun verran ja sittem quickenit opettamaan tyypeille. sil se eka osa täytyy suhkot nopeesti tappaa =)

    Äänestä

  • niit demon walleja on muistaakseen 2.
    Ekaa juokset´karkuu oven läpi, toine pitää hakata, muista käyttää niit sivus olevii pylväitä.

    Äänestä

  • nostat hitusen leveliä äijilläs ja sit vaan parannusta ja hyökkäystä ni kyllä sen pitäis mennä.

    Äänestä

  • Ite jäin kanssa jumiin tossa kohtaa, kun olin niin tyhmä, etten tajunnut juosta vaan siihen oveen. sillä ekalla Demon Wallilla on paljon enemmän HP:ta kuin sillä toisella, mikä on sen oven toisella puolella. Ja sitten kun siinä on niitä liekkipylväitä, niin jos liekki muuttuu siniseksi, demon wall lähtee tulemaan nopeammin sinua kohti, jos taas valkoiseksi(?en muista mikä väri oli) niin sitten se pysähtyy joksikin aikaa. ite pääsin silleen, että tein pelkät quickenit niillä tyypeillä, ja se kuoli. :S

    Äänestä

  • proper kirjoitti:

    suosittelen kasvattamaan leveliä ylös päin jonkun verran ja sittem quickenit opettamaan tyypeille. sil se eka osa täytyy suhkot nopeesti tappaa =)

    ei sitä tarvi tappa eillei haluu demonbane miekkaa missä on 59str ite tapoin sen noin 5 iskulla isken 7000 ja ylikin XD

    Äänestä

  • UPDATE_7306758 kirjoitti:

    Ite jäin kanssa jumiin tossa kohtaa, kun olin niin tyhmä, etten tajunnut juosta vaan siihen oveen. sillä ekalla Demon Wallilla on paljon enemmän HP:ta kuin sillä toisella, mikä on sen oven toisella puolella. Ja sitten kun siinä on niitä liekkipylväitä, niin jos liekki muuttuu siniseksi, demon wall lähtee tulemaan nopeammin sinua kohti, jos taas valkoiseksi(?en muista mikä väri oli) niin sitten se pysähtyy joksikin aikaa. ite pääsin silleen, että tein pelkät quickenit niillä tyypeillä, ja se kuoli. :S

    mää en käytä koskaa quiq juttuja ne on surkeille XD

    Äänestä

Onkos muuten ko. pelissä yhtään tarttuvaa melodiaa, kuten aiemmissa? En oo vielä löytäny mistään niitä biisejä, että olis päässy opettelemaan..

Äänestä
  • on siinä pari ihan kelvollista, hankala sanoa nimiä ku ne on japaniksi ja mulla näkyy ruudulla vain neliöitä :/

    Äänestä

mä menin ilman Quickkeja läpi... kokeile noit pahimpii hemmoja, niis ei paljoo noi quickit auta, menetätä vaan Mp's ja saat selkääs.

hhmm hmm mikäköhän ois oiva vastus.

Kokeiles Chaos Esperii tai Gilgameshin kaa. quickeilla.
Tarkotan Gilgameshin tokaa erää sis.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jooohh kirjoitti:

läpi ois nyt. ja eikun uudestaan vaan :) vois mennä sillein että ei käytä quickeneita ollenkaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu