Elikkäs laitetaan vasemmistoaatteet ja yksilöllisyyden korostaminen uuteen nousuun! Äänestäkää tekin vihreitä tai vasemmistoliittoa. Laitetaan ilkikuriset oikeistopuolueet ahtaalle!
T: Brown eyed girl 60's!
T: Brown eyed girl 60's!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
mää äänestän ainakin paavo lipposta. on siinä komea ja suora selkäinen mies. aivan kuin meidän reinokin silloin ennen vanhaan. vihreitä arvoja ei meidän perheessä ole koskaan kannatettu, vain ruohonjuuria jyrsimällä ei sitä miestä kasva. se on lihaa! raakaa lihaa! verinen kirves! verinen kirves!
Mitäs Reinollo nykyään kuuluu?
Jo ihan riittävästi edellisten hallitusten kohdalla? Eiköhän oteta reilusti vastuuta, me nuoret, jokaisesta sukupolvesta ja äänestetään Kokoomusta.
Tietoisuus, totuudellisuus, valta ja vastuu,
kansan sukka kusetukseen kastuu,
vaan mitta ku tulee piri,
seuraaki siitä markkinavaltadiktatuurin surrealistinen harakiri ...
No ei ihme, täähän onkin tää kerska-, riisto-, ryöstö- ja riskitalous!
Siis tää sutki ja suitsimaton markkinavaltadiktatuuri!