Kertokaahan onko Lappeenrannan kylpylä hyvä kohde n.35 vuotiaille? Onko kylpylässä useimmin vanhoja parruja? Mitään kuvia ei netistä löydetty. Alkoi epäilys nousta, esim altaista tai altaasta. Eli onko kyseinen kylpylä varustettu 25 m altaalla ja saunalla? Vai löytyykö jotakin muuta. Ja sitten viel onko naapuri valtion asukit kansoittaneet kylpylänne?
Mitkä on kaupungin parhaat yökerhot ja pubit?
Mitkä on kaupungin parhaat yökerhot ja pubit?
Vastaukset 14
Vanhimmat
parhaimmat baarit ovat varmaankin giggling marlin ja doris.Ikärajat ovat molemmissa lauantaisin 22v, joten asiakaskunta on hieman vanhempaa kuin esim cannibalsissa. Pubeista suosittelisin mm. Birraa,Old Parkia sekä Hemingwaysia. Kaikki sijaitsevat avain keskustassa, joten taksia ette tarvitse.Tervetuloa Lappeenrantaan!
Kylpyä ei ole mikään vesileikkikeskus vaan oikea kylpylä. Viikolla siellä on vanhuksia ja sen minkä minä olen 2 -3 kertaa vuoteen viikoloppuisin ko kylpylässä vieraillut,on ollut todella hiljaista joskus olen ollut perheeni kanssa aivan private. Allas ei varmaan ole 25 metrii, mutta menkää toki katsomaan.
Venäläisiä ja muuta hulinaa löydätte Imatran kylpylästä jos jatsatte jonottaa sisäänpääsyä.
Kiitti kun vastasitte meille.
Jos joku vielä jaksaa niin kysymme et oiskohan hotellit, hostellit tms varteenotettavia verrattuna kylpyläänne? Ja minkähän nimisiä olis?
Ja jos kylpylään ei mennä niin hinta/laatu suhteella, parhaita ruokapaikkoja udeltaisiin? Hampparit ja vastaavat ei nyt kiinnostais. Gulinarismia kiitos.
Oheisista linkeistä on varmasti apua.
Tere tulemast!
http://www.vapaa-aikavirasto.com/
http://www.matkailu.com/
Tassos hyvä ruokapaikka.
Se olisi varmasti teidän ikäisille juuri oikeanlainen viikonloppuloma. Tosin kylpylän on monesti "valloittaneet" idän turistit, mutta omasta ajoituksesta on paljolti kiinni. Jos teille sopii esim. myöhäisempi iltauintireissu (n.klo 18 jälkeen), voi olla, että saatte olla aivan omassa rauhassa. Näin etenkin viikolla eli ei ruuhkia silloin.
Lappeenrannassa ei oikein kylpylä kuvaa paikkaa sen oikeassa merkityksessä, mutta jos muuten tännepäin haluatte tulla, niin suosittelen ruokapaikaksi jo ehdotettua Tassosta. Ei ole mikään tusinapaikka/ketju, vaan lähinnä kreikkalainen ravintola. Tiglio on myös hyvä (italialaistyyppinen). Hotelleista ei myöskään löydy oikeastaan muuta kuin näitä "perusketjuhotelleja". Imatran Valtionhotelli olisi jo itsessään nähtävyys ja vielä jos sattuu koskinäytöksen aikaan sinne.
Siis perinteinen kylpylä ei ole mikään huvipuisto, joten eiköhän nuo huvipuistot voisi jättää kylpylä-nimen niille joille se oikeasti kuuluu.
Ei Virossakaan kylpylä ole huvipuisto.
Muuten samaa mieltä...
Tosi sopiva paikka 35v. kestää kuulemma hyvin myös kolibakteeria.
Kävin kaverini kanssa mämmävuonna saunoimme venäläisten kera suomalaisessa saunassa valtava kitkerän hien haju.
Ajattelin, että "suihkuunhan nuo menee ei se haittaa".
Vaan eipäs menneetkään vaan altaille suoraa!
Kuinkas on sitten mahdollista, että muijat on altaassa täys meikki naamalla?
"Kertokaahan onko Lappeenrannan kylpylä hyvä kohde n.35 vuotiaille? Onko kylpylässä useimmin vanhoja parruja?"
No joo missä se parrun määritelmä sitten menee?
Eräs näkökulma on, että n.35v on jo ikäloppu.
Toiset puhuvat viiskymppisen ukon olevan vasta miehen iässä.
Olisin sinuna kuitenkin hieman varuillani tuosta "parru" sanan käytöstä etenkin jos olet ko. paikkaan menossa!
...paras paikka ruokailla mutta viikonloppuna suosittelen pöydän varaamista tietääkseni siellä on aika täyttä viikonloppuisin. katso tuolta ruokalista .... www.tassos.fi
Riippuu mitä hakee. Lappeenrannan kylpylä ei ole tosiaankaan huvipuisto, eikä siksi myöskään naapurivaltion asukkaiden kansoittama. Hemmotteluhoidot kyllä järjestyy.
http://www.kylpylaitos.com/
MUUTA KUIN LINNOITUS JA SATAMA! MENKÄÄ TURISTIT VITTUUN!
joka nyt on jo kesälomalla!!!!!!!!