Seikkailupuisto HopLop

Oleko käynyt?

Onko kukaan käynyt HopLopissa? (www.hoplop.fi) Eksyin sivuille ja jäi kovasti kiinnostamaan varsinkin tuo vauvapuoli.. kannattaisiko käydä? Onko kukaan ollut alle 1 v tai vaikka isompien lasten kanssa tuolla? Onko oikeasti yhtä kiva/"toimiva" paikka kun millasen vaikutelman sivuista saa? Tuohan on sadepäivän pelastus :) ?!

6

822

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • härveli

      Käytiin HopLopissa ja oli se kyllä kiva paikka, Alle 1-vuotiaiden nurkkaus oli sopivan kokoinen, ei mitään tungosta missään vaiheessa. 3-vuotias oli aivan haltioissaan, hän kun pääsi kaikkiin paikkoihin paitsi vauvojen alueelle. Vanhin 10-vuotias tykkäs myös, sääli kun ei enää ensi vuonna pääse. Tosin sieltä, kuten mistä muualta kansoitetusta paikasta, taisimme saada ärhäkän vatsataudin. Käsien desinfiointipiste kyllä löytyy. En muista oliko mainintaa miten usein desinfioivat patjat jne. niitä kun on PALJON! :0). Kyllä ollaan menossa vastasuudessakin kun oikein on tylsä päivä. Jos lapset jo niin isoja ettei perässä tarvitse juosta niin voi lukea päivän lehdet ja hörppiä vaikka kahvia. Käydessämme oli n. 6-vuotiaiden ryhmällä synttäribileet käynnissä ja heillä oli oma huone katetulla pöydällä. Taisivat tykätä touhusta kun sivusta katselin ja vanhemmat, ne jotka jäivät mukaan, istuivat kahvipöydissä.

      • oli tuo..

        .. alle 1 v nurkkaus? Siis minkälaisia "virikkeitä" tai leluja siellä oli tarjolla?


    • jessukkaliini

      oltiin vauva puolella meidän 10kk poikamme ja ystäväni kenellä oli 1.5v lapsi pieni pallomerikin oli tosin meidän sälli pelkäsi ihan kamalasti sitä kun taas 1.5 oli ihan innoissaan mukavankokoinen paikka ja ihan rauhassa sai olla vauva puolellakin. isommillelapsille varmaan oikee unelma paikka =)

    • Piia

      Selloon avataan keväällä 2007 HOPSTOP leikkipuisto, Espoolaisille tiedoksi !!!!!!!!!

    • kivaa1

      Mun lapset kans tykkäs!

    • meille kiva juttu

      Ollaan käyty hoplopissa säännöllisesti suunnilleen siitä lähtien kun tyttö lähti ryömimään ja hetikohta konttaamaan :) toisia vauvoja ja lapsia oli molemmilla kiva katsella, pehmoleluja hypistellä ja pallomeressäkin istuskeltiin :) Sitten 1-2v:nä käytiin harvemmin kun ulkopuisto riitti hyvin ja on ilmainen. Nyt kun tyttö kohta 4 niin on taas vähän väliä kinuamassa hoploppiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      21
      1341
    2. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1241
    3. 64
      1230
    4. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1225
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1049
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      999
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      957
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      923
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      84
      857
    10. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      43
      824
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      791
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      686
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      666
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      653
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      636
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      628
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      618
    18. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      123
      592
    19. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      52
      564
    20. Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?

      Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi
      Luterilaisuus
      307
      555
    Aihe