valitan taas mut...

onko ketään muuta jolla kaikki menee päin helvettii... koulu kaverit ihastukset.. kauanko tätä pitäis kestää! ku ei vaan jaksa.. ei jaksa niitä kyyneliä ei jaksa kurjuutta ja iloista ihmistä esittämistä muille..
5199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

mul on toi sama ongelma.. joka päivä elämä tuntuu aina vaan tyhjemmältä.. oon todellakin kyllästynyt esittään sitä iloista ihmistä joka joskus olin.. en osaa enää ees itkeekään, ja se vaan pahentaa.. kuoleminen tuntuu joka hetki paremmalta ajatukselta, vaikka sitä pelkäänkin enemmän kuin mitään.. tuntuu vaan siltä ettei enää pysty kykeneen jatkaan elämää.. täst ei kyl varmaan ollu sulle apua, mut päätin nyt silti kirjottaa..

Äänestä
  • Edellä olevien sanomat oli kuin omasta suusta. Tiedän olevani masentunut,mutta en osaa/pysty hakemaan apua siihen...elämä on helvettiä...

    Äänestä

  • Mul on ollu kans toi sama tilanne.. kuolemakin kävi mielessä, yritin itsemurhaa uutenavuotena ja myös helmikuussa, tosin se helmikuinen yritys ei käynyt missään vaiheessa vaaralliseksi, koska kaverit ehti hätiin.. sillon uutenavuotena yritin ranteet auki viiltämällä.. Mut sit mä keräsin itteni kasaan. Tajusin et tulevaisuudes joku lapsi saattaa tarvii mut iltasatua lukemaan. Eli kannattaa odottaa hyviä aikoja. Kyllä niitä tulee.

    On ollu joulukuusta asti vaihtelevaa masennusta ja itsetuhoa, mut hyvä sydän on auttanut mua jatkamaan. Päätin, et jos en elä itteni takia, ni sitte muiden. Pyrin nyt tekemään elämälläni jotain hyvää, pyrin auttamaan mahdollisimman monia, kaikkia ketä vain jaksan. Panostan nyt 100% itsestäni toisten auttamiseen. Siitä tulee olo, että on hyödyllinen ja mua tarvitaan täällä vielä :)

    Musiikki ja kaikki itsensäilmaiseminen on kans yks lohtu.. rakkausasiat menee koko ajan päin vittuu, menny siit asti ku meni jätkän kans poikki, mut hei, uskon et löydän viel sellasen maagisen olennon joka pystyy antaa rakkaut. Siin saattaa kestää, mut mul on koko elämä aikaa. Ja kesä tulossa.

    Äänestä

älä valita. oot just sellanen perusteini, jota kukaan ei jaksakkaan kuunnella. ei tollasii asioihin saa netistä vastausta. VAIN YKSI ASIA AUTTAA: SUN PITÄÄ MENNÄ PUHUU SUN KAVEREILLES, MAIKOILLE JA IHASTUKSELLE! MUUTEN ET PÄÄSTE PUUSTA PITKÄLLE!

Äänestä
  • on se ongelma.. en joko uskalla.. tai sit.. äh ehkä oon perusteini iha sama

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


¤ThugGirl¤ kirjoitti:

onko ketään muuta jolla kaikki menee päin helvettii... koulu kaverit ihastukset.. kauanko tätä pitäis kestää! ku ei vaan jaksa.. ei jaksa niitä kyyneliä ei jaksa kurjuutta ja iloista ihmistä esittämistä muille..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu