Moi!

Tyttökissallani on nyt eka kiima. Kauan se kestää ja koska tulee uudestaan? Leikkaamisesta en ole vielä varma, e-pillereitä olen miettinyt. Onko mitään kotikonsteja kurahtelun lopettamiseksi=) ?
183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Yleensä se kestää noin viikon päivät, mutta on aika yksilöllistä.

Jos et aio teettää pentuja, niin suosittelen kyllä leikkausta. Pitkäaikaisesti käytettynä e-pillerit aiheuttavat kasvaimia. Leikkaamaton tyttökissa, jolla ei teetetä pentuja, on alttiimpi kohtutulehduksille, munasarjakasvaimille yms. Turhat kiimat rasittavat kissaa ja omistajaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kukkis kirjoitti:

Tyttökissallani on nyt eka kiima. Kauan se kestää ja koska tulee uudestaan? Leikkaamisesta en ole vielä varma, e-pillereitä olen miettinyt. Onko mitään kotikonsteja kurahtelun lopettamiseksi=) ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu